auttakaa muaa

dynopoksimov

no oon 13v poika ja oon nettisuhtees yhen tytön kaa ollu hetken. nii mä en oikeen uskalla puhuu koskaan mun tunteist koska pelkään et se alkaa sanoo mua pedoks tai sillee. nii miten voisin sanoo sil et rakastaan sitä iha hirveest. rakas jos tunnistat ittes nii mun numeron loppu on 694, rakstan sua aina. mut auttakaa te muut.

6

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei auteta, kysy nettisaappalta tai kuuntelevalta kirkolta.

    • Kuules nyt nuori mies...

      Miten sinä voit edes leikkiä olevasi "suhteessa" sellaisen ihmisen kanssa, jolle et ole kertonut tunteistasi? Saatatte kyllä olla hyviäkin kavereita, mutta kertomasi perusteella mitään suhdetta ei ole olemassa - ja hyvä niin.

      On erittäin erittäin epätodennäköistä, että rakastaisit häntä aina. Pysyvää, oikeaa ja merkityksellistä parisuhdetta kun EI rakenneta 13-vuotiaana kuin äärimmäisen harvinaisissa tapauksissa.

      En epäile ihastumisesi aitoutta, mutta tulevaisuutta teillä kahdella ei ole. Muutenkin tuollaiset parisuhdekuviot kannattaisi jättää tulevaisuuteen. Kauas tulevaisuuteen...

      • pessimistit

        Ja sitte nuorille sanotaan että ole avoin ja positiivinen ja joku 60 vanhus tulee sanoo ettei teillä oo mitään tulevaisuutta! Toi on vaan niin pessimististä että huh huh. Se että 60 vuotta sitten ei seurusteltu 13 vuotiaina ei tarkota etteikö nyt sais


      • pessimistit kirjoitti:

        Ja sitte nuorille sanotaan että ole avoin ja positiivinen ja joku 60 vanhus tulee sanoo ettei teillä oo mitään tulevaisuutta! Toi on vaan niin pessimististä että huh huh. Se että 60 vuotta sitten ei seurusteltu 13 vuotiaina ei tarkota etteikö nyt sais

        Oldie vaan huomautti, ettei asiaa kannata ottaa turhan vakavasti, eikä näillä kahdella henkilöllä ole edes oiikeaa suhdetta, jos toinen ei ole toiselle tunteistaan kertonut.
        Oldie ei kuitenkaan kieltänyt tekemästä mitään, toi vain realistisemman näkökannan asiaan, joka menee muuten enemmän tai vähemmän pumpulipilvien puolelle, kun puhutaan 13 vuotiaiden seurustelusta.
        Tulevaisuutta ei tuollaisella pohjalla vain ole, ainakaan 99.999% tapauksista.

        Jos haluaa yrittää niin kannattaa kokeilla, mutta kannattaa pitää mielessään, ettei ota liian vakavasti.


      • pessimistit kirjoitti:

        Ja sitte nuorille sanotaan että ole avoin ja positiivinen ja joku 60 vanhus tulee sanoo ettei teillä oo mitään tulevaisuutta! Toi on vaan niin pessimististä että huh huh. Se että 60 vuotta sitten ei seurusteltu 13 vuotiaina ei tarkota etteikö nyt sais

        En pidä tapanani harrastaa asioiden sokerikuorruttamista.

        Realismia ja pessimismiä ei kannata sekoittaa keskenään.

        Positiivisuus ja avoimuus ovat täysin eri asioita, kuin epärealistiset parisuhdeleikit.

        Hatunnosto Poika-01:lle fiksusta kommemtista. :)


    • Alottaisitko sen tapaamisesta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      198
      3834
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2086
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      82
      2033
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      48
      1966
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      87
      1914
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      62
      1633
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1076
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      277
      987
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      67
      904
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      846
    Aihe