SJM luokat 2017

goffirules

Varikolla kiertää sitkeä huhu että 2017 sjm kisoissa olisi kaksi luokkaa Raket ja KF6 . Pitääköhän paikkansa???

10

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 67458

      Juu , tottakai 2 luokkaa samanikäisille tarvii olla , että voi valita

      • nallikuumassa

        Eikä siinä vielä kaikki. Kaivakaa 85: t esiin, niille on myös oma luokka. Se on nyt niin, että suoravetoisella ajetaan Euroopassakin.


    • 57788643

      Jammu tekee paluun , varmaa tietoa lajipääliköltä asti

    • Roosberiperi

      Lisää luokkia ja lisää kansallisia kilpailuja. Kyllä se siitä iloksi muuttuu. 70% lajin harrastajista on kohta jonkin luokan Suomenmestareita. "Virallisia" tai ei, mestareita ja voittajia kuitenkin kaikki! Isit tykkää ja suku hurraa.

      • jwhdcsjzhgilydgaw

        Lisää? KF6 on ollut lauteilla kohta 10 vuotta. Sekä Raketin SJM:ssä että X30 Kf6 luokissa on ollut tänä kesäna täydet lähtöruudukot joten molempiin riittää kiinnostusta riittävästi. Valinta on huoltajan/kuskin kumpaa haluaa ajaa vaiko peräti molempia jos siltä tuntuu.


      • 7742

        Oikeesti vai , voiko ite päättää mitä ajaa ...


    • A.T_

      Tämä nyt on ollut tiedossa jo alusta-asti. Keväällä oli tullut äxän pitäjälle ilmoitus ja pyyntö että ottakaa Kf6 luokka teille ja pitäkää siitä huolta, me otetaan se haltuun kaudelle 2017. En tiedä kelle toi oikeen tuli taas yllätyksenä? Ja mitä täällä tappelemaan luokista, molempiin riittää kuskeja, sekä raksuun että Koffiin. Hyvä vaan että porukka saa valita itse mitä ajaa.

    • Kyllanäino
    • äynevirta

      Munatonta touhua, kun ei saada pikkuluokkia ajamaan yhteen luokkaan.
      Tämän takia laji jatkaa edelleen näivettymistään.

      • AESHXCFGNBD

        Tämä ei ole Neuvostoliitto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2719
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2458
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2151
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      1996
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      108
      1482
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1343
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1022
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      788
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      771
    Aihe