Kuka tunnistaa miehen?

Etsintäkäynnissä

Pattaya palstalla jo toista vuotta yötä päivää mellastanut sarjaherjaaja ja trolli.

Arviolta yli 20 tuhatta viestiä kirjoitellut Pattaya-palstalle pääasiassa nimimerkeillä 654767567657, Thaimaa1, Thaimaa11, poiyutr, OtaHanuriinpoju ja 3rumaaTeroa.

Ilmeisesti Joensuusta kotoisin, sittemmin Hiekkaharjussa Vantaalla, asuu väitteidensä mukaan nykyään Hua Hinissä. Ollut Thaimaassa 18 vuotta väitöksen mukaan. Ensin Pattayan lähettyvillä ja nyt toistakymmentävuotta Hua Hinissä.

IT-alan miehiä, eläkkeellä, 60-70 vuotias, asuu 125 metrin päässä päätiestä 24 huvilan alueella, hänellä on puheidensa mukaan 2 thai ridgeback koiraa ja orkidea kukkaharrastus. Asioi Villa Marketissa ja on kuulema saita ukko. Kolme aikuista lasta Suomessa puheidensa mukaan.

Koska poliisilla ei ole resursseja etsiä tuota satoihin kunnianloukkauksiin ja Thaimaan systemaattiseen mustamaalaukseen syyllistynyttä henkilöä, niin toivotaan että hänet saadaan näin oikeuden eteen. Asianomistajia on useita yksityishenkilöjä ja Thaimaan Helsingin suurlähetystölle on toimitettu kyseisen henkilön kirjoittamaa materiaalia.

Asia johtaa jatkotoimenpiteisiin henkilöllisyyden paljastuttua.

Avusta kiittäen!

50

700

    Vastaukset 50

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ReipastuulitakkiTuomas

      Joku aivovammainen tarkkispoika löysämuna pizzanaama pallomaha avasi tosi kehittävän ketjun.

      Huomaa että kansakoulun tarkkis on ainoa koulutus kun ollaan jo kunninanloukkaussyytettä hakemassa. Kenen kunniaa on loukattu? Pallomahojen, löysämunien, diapetesläskien, sossuloisten vai kenen?

      Tämän ketjun aloittaja on todellinen aivovammapotilas ja yhteiskunnan loinen. Ei tajua mistään mitään.

    • kaistaapitäävaihtaa

      Kylläpä on tyhmä ukko asialla. Lähetystössä varmasti mielenkiinnolla otetaan vastaan kun löysämuna toimittaa sinne suoli -keskusteluja.
      EI mitään parempaa tapaa ollut saada itseään naurunalaiseksi? Idiootti tyhmä kusimuna olet.

    • LäskiLeksa

      Tapsa se on.

    • 500700900800

      Toivottavasti päästään rosikseen aloittajan kanssa. Tulen mielellään katsomaan millainen pullonpohjalasinen äitinpoika ihrakäsi ja pallomaha, katkokävelevä kuolaava idiootti siellä nojailee rollaattoriin tai istuu pyörätuolissa avannepussi kourassa ja 2.4 cm mikrofallos toisessa.

    • unohdakokohomma

      Aloittaja hei, et saa valtion maksamaa oikeusapua tuohon joten jatka vaan sitä lämpimän Pirkka-kaljan vetoa siellä kunnan vuokrapaskaläävässä.

      • samakoheppuli

        Miksi onkopoika on huolissaan numeromiehestä? Ellei sitten...?


    • häirikkötelkientaa

      Hienoa, että kerrankin palstalla tulee asioallinen aloitus!

      Tuo törkyturpalerppa pitäisi saada ehdottomasti edesvastuuseen jutuistaan ja telkien taakse, minne häirikkö kuuluu!

    • HäirikköHiiteen

      No niin, nyt kommenteista nähtiin, että reiluun puoleen tuntiin sama häirikkö napautteli viisi kommenttia.

      Ei avauksen mukaista henkilöä tietenkään ole Hua Hinissä, jos olisi, hän olisi jo saanut kunnon sakinhivutuksen. Ikävää, että Pattaya-palsta on joutunut moisen sekopään uhriksi. Kävin vilkaisemassa ja todella kipeä täytyy tyypin olla ja tämä sairas vellihousu pilaa jutuillaan meidän kaikkien Thaimaan matkailijoiden maineen.

      • samatrollaajataas

        Juu tuo numeroukkeli hilluu myös parilla muulla palstalla, Thaimaan vastaisella kampanjallaan, vaikka Hua Hinissä väittää asuvansa. Ehti jo tähänkin ketjuun antamaan tyylinäytteensä moneen kertaan. Noita juttuja tulee parhaimmillaan 20kpl tunnissa ja nostelee omat vanhat herja-aloituksensa ylös päivittäin.
        Epäilen että kyseessä on laitoshoidossa oleva heppu, eikä löydy Hua Hinistä. Mukavahan se olisi jos löytyisi että tuo suomi24:n kenties kaikkien aikojen sairain trollaaja saataisiin esille.


    • 654767567657

      resuperseet, taas veditte pohjat... aivan sama kun sanotte faijallenne numeromies kiusaa hakkaa se uhkauksillanne on sama vaikutus, kunnianloukkaus voi kohdistua ainoastaan luonnolliseen henkilöön, reppanat...

      edellinen kamppanjanne ei tuottanut tulosta muutama resuperse kehui laittaneensa tapporahastooni tuhansia euroja, tosiasiassa tilillä on 2,60e jonka olen sinne laittanut itse, täytyyhän resuperseiden harrastusta kannustaa, rappanat

      Syökää lääkkeenne ja miettikää mitä kirjoitatte... muuten tästä sodasta tulee pitkä ja uuvuttava, resuperseet.

      • Rauhoitu_Hieman

        Mitään sotaa ei ole herranjestas. Vai oletko julistanut jonkin jihadin mielessäsi, kenelle ja miksi?
        Olet misantrooppi ja pahasti katkeroitunut henkilö. Oman mielenterveytesi vuoksi on hyväksi että toimesi saatetaan päätökseen asiallisesti.
        Sinulle koetetaan tehdä palvelusta ja ohjata saamaan ammattiapua.
        Kannattaa lueskella sitä lakikirjaa uudestaan.
        Sieltä löytyy aikapaljon muitakin rikoksia joihin olet syyllistynyt kuin luonnolliseen henkilöön kohdistuvia.
        Se että kehtaat vielä kirjoitella törkeyksiäsi huonolla äidinkielellä, kertoo sen että sinulla ei ole mitään menetettävää eikä kiinnijäämisen pelkoa, koska olet valehteleva sekakäyttäjä jostakin Sisä-Suomesta.


      • 21pvjäljellä

        Jos olet oikeasti Hua Hinissä, niin et kiusaa kauaa. Kolmisen viikkoa sinulla on vielä tehokasta kiusausaikaa. Käytä se hyvin. Olet vetänyt kaikkien Hua Hinin eläkeläisten maineen täysin lokaan. Nyt heihin kaikkiin suhtaudutaan kuten sinuun. Kun sinut on rajattu ulkopuolelle, maine järkevien rauhallisten ihmisten lomakohteena palautuu.


      • wewantjustice

        Ei kyse ole uhkailusta vaan Thaimaan ja Pattayan mustamaalauskampanjasi lopettamisesta, joka on ainoa harrastuksesi. Sinut on saatava vastaamaan terroristasi.
        Olet kertonut paljon itsestäsi. Ellet valehdellut niin niillä tiedoilla on helppo rajata. Lisättäköön ansioluetteloosi vielä se että kehuskelit tehneesi NASA:lle jonkin kuidun jota käytetään luotaimessa. Olet varmasti kehuskellut siitä muillekin, ellet puhunut palturia kuten tapanasi on.

        Mutta ei asiasta tällä erää tämän enempää. Palaamme jos joku tunnistaa, tai viimeistään kolmen viikon päästä Hua Hinissä.


      • lerpanjuomat

        lerppa kertoi omasta rahankräystavastaan, Hiekkaharjussa.
        2,60€ on tosi iso raha lerpalle, sillähän saa keskaria jo ruhtinaallisesti, ei tarvi aina kiljua hörppiä.


      • KuinkasNytNäin

        Ympäri vuoden Hua Hinissä asuu noin 40 suomalaista, eikä heistä Seppo Veneskoski tunne ketään joka orkideoja kasvattaa.


      • Frokke
        KuinkasNytNäin kirjoitti:

        Ympäri vuoden Hua Hinissä asuu noin 40 suomalaista, eikä heistä Seppo Veneskoski tunne ketään joka orkideoja kasvattaa.

        tunteeko ketään muutakaan?


      • JotainPikaisesti

        Jos olisit oikea henkilö, etkä nettitrolli, niin todennäköisimmin asuisit BaanFinlandissa. Mitään koiria sinulla ei ole, vaikka kenties mielesi tekisi jotain egon kohottajaa "kovaa koiraa"... kuten monella öykkärillä tilanne on. Ja että räyhäävät kaukkarit väistelisivät ridgepäkkejäsi... not in the real life... Kaukkarit eivät räyhää, eivät väistele, pelkästään puolustavat tilanteen tullen laumaansa ja kooltaankin ovat ihan eri sarjan koiria kuin ridgebäkit. Tosiasiassa oikein hankala koira ja kukaan täysijärkinen ei semmoista ota ahtaaseen mökkikylään.

        Mainitsit joskus, että mistäköhän ammatista olet päässyt eläkkeelle noin 50 vuotiaana, tuossa ammatissa ei ole yhtään naista, viittaisi tietysti tiettyyn puolustusvoimain ammattikuntaan... tämä myös kuvastaa pettynyttä luuseria sisälläsi, kenties myös pyrit poliisikouluun aikanaan, mutta palikkatesteissä meni nutulleen.

        Että semmoista.


      • bullshittiäkokoäijä
        JotainPikaisesti kirjoitti:

        Jos olisit oikea henkilö, etkä nettitrolli, niin todennäköisimmin asuisit BaanFinlandissa. Mitään koiria sinulla ei ole, vaikka kenties mielesi tekisi jotain egon kohottajaa "kovaa koiraa"... kuten monella öykkärillä tilanne on. Ja että räyhäävät kaukkarit väistelisivät ridgepäkkejäsi... not in the real life... Kaukkarit eivät räyhää, eivät väistele, pelkästään puolustavat tilanteen tullen laumaansa ja kooltaankin ovat ihan eri sarjan koiria kuin ridgebäkit. Tosiasiassa oikein hankala koira ja kukaan täysijärkinen ei semmoista ota ahtaaseen mökkikylään.

        Mainitsit joskus, että mistäköhän ammatista olet päässyt eläkkeelle noin 50 vuotiaana, tuossa ammatissa ei ole yhtään naista, viittaisi tietysti tiettyyn puolustusvoimain ammattikuntaan... tämä myös kuvastaa pettynyttä luuseria sisälläsi, kenties myös pyrit poliisikouluun aikanaan, mutta palikkatesteissä meni nutulleen.

        Että semmoista.

        Samaa mieltä tuosta koira-asiasta. Numeromies googlasi "thailand dog" tai vastaavalla hakusanalla ja löysi tuon rodun tietämättä, että se vaatii tosi koiraihmisen kasvattajaksi eikä mitään trollaavaa orkideamiestä.
        Hiekkaharjun "otahanuriinpojuna" ollessaan uhkaili "dopermanneilla", joiden rodunkin kirjoitti väärin.

        Numeromiehen postaamasta keskisormikuvasta näki, että kyseessä ei ollut vanhan miehen käsi, vaan korkeintaan viisikymppisen käsillä koskaan työtä tekemättömän miehen tai naisen.

        Ilmoitettu ikänsä on siis selkeästi valhetta, koiransa on selkeästi valhetta, Hiekkaharjun hanuripoju on selkeästi sama henkilö kuten nimimerkki zaphodbx ja 3rumaaTeroa, niin voimme päätellä että kaikki muukin on valhetta. Myös se että hän innostuu välillä haukkumaan koko Thaimaan ikäänkuin ulkopuolisena, kertoo siitä ettei hän siellä ole.

        Teoriani on että tuo aktiivinen trolli on Hua Hinissä asuvan tai asuneen poika, joka kävi tai on siellä vierailulla. Isänsä on mahdollisesti kuollut ja tuo Hiekkaharjun rapajuoppo entinen Bucciksen portsari nappasi isänsä identiteetin, ja on hoitelemassa kukkia kun isäukko makaa letkuissa, taikka hoitelee kuolinpesää ja juopottelee.

        Parhaiden valehtelijoiden valheissa on aina osatotuuksia siivittämässä tarinaa. Sekaisin se on jokatapauksessa ja pahasti. Pattaya palstalla ei voi keskustella mistään, kun tuo antisankari hyökkää väliin hokemaan "resuperseitään"


      • 654767567657

        asiakaskunta on resuperseiden keskuudessa taattu, reppana.


      • millainentrollipäivä
        654767567657 kirjoitti:

        asiakaskunta on resuperseiden keskuudessa taattu, reppana.

        Tuleeko tästä hyvä trollipäivä numeromiehelle? Olisko sata herjaa hyvä tälle päivälle? Ulkoilu ja muut harrastukset ovat ilmeisesti täysin yliarvostettuja?


      • Anonyymi

        asiallinen kommentti.


    • KKra

      Miksi aloittaja on noin tyhmä?

    • aamunaloitus

      Hiekkaharjun persläpi lerppa, jälleen mielipuuhassaan, aamuvarhaisesta tuntemattomia ihmisiä ja loistavaa Pattayaa haukkumassa, kuin rakkikoira räksyttäen...
      Dissosiatiivinen identiteettihäiriönsä (engl. dissociative identity disorder, DID, "monipersoonahäiriö" tai "sivupersoonahäiriö") on dissosiaatiohäiriöistä monimutkaisin eikä enää ole lukuisien lääkärien kertoman mukaan hallinnassa ja parannettavissa.

      Hui Hailaiset aloittivat jo aiemmin tyhmät puheensa ja nyt yhdessä Lerppaharjulaisten kanssa, viihdyttävät meitä kauheimmilla kirjoituksillaan, ylpeillen saannoksistaan palstoilla ja kuvitellen Hui Hain nousevan tällä tavoin uuteen kukoistavaan nousuun, mutta toivotonta on taistelunsa...

      Don Quijoten tavoin Hui Hailaiset yrittävät Lerppaharjun Sancho Panzat apunaan kiivetä matkailupalstojen valtiaiksi, hävyttömillä puheillaan, mutta toisin on käynyt! Vähäinenkin arvostus Hui Haita kohtaan on kansan silmissä kadonnut ja niinpä heidän arvostuksensa on nostanut viihtyisän ja rauhallisen Pattayan, Thaimaan helmen, matkailun kärkeen, paikkaan, joka sille luontojaan kuuluukin.

    • K-u-s-i-p-ä-ä

      Aloituspostaaja on selkeästi tyhmä kansakoulun kasvatti Pattayalla käyvä ukko jolla viina ja päihteet on vieneet pienetkin aivosolut pois.

      Nollaukko.

      • numeromieskiinni

        Aloitus on erittäin asiallisesti ja fiksusti kirjoitettu. Ei mitään kansakouluskeidaa, kuten sinun itkuvirtesi.

        Oikeudenmukaisuuden ja rauhan vuoksi on tärkeää, että mielisairaat häiriköt saadaan kuriin ja vastuuseen. Ammattimaiset trollaajat estävät keskustelun ja yrittävät pahoittaa kaikkien mielen. Psykopaattista toimintaa.

        Valitsit itsellesi erittäin osuvan nimimerkin. Onnittelut siitä.


      • onseouto

        Kyllä tuo K-u-s jne on todella nimimerkkinsä veroinen, ilmeisesti ei apukouluakaan saanut käytyä, luultavasti lahden toisella puolen kulkijoita, siis Siaminlahden.


    • lerppaonNollaOlento

      Ei kukaan tunnista koska koko ukko on pelkkä läjä hevonpaskapuhetta. Puhunut itsensä niin ristiin rastiin että hän on pelkkä dementoitunut sekakäyttäjä trolli. Unohtakaa koko tyyppi. Edes sukupuolta ei pysty kertomaan. Esiintyy myös Teppo68 nimelläkin taas. Suosii vuosilukuja ja numeroita nimimerkeissään.
      Kyselty on jo Hua Hinistä. Ei ole siellä sellaista. Tietty voihan se olla ettei kukaan tiedä tästä hänen "harrastuksestaan" neljän seinän sisällä.

    • 757574647474

      Onko löytynyt jo?

      • 656546456456

        Enpä ole löytynyt, kun pattayaa arvostelevat kirjoitukseni jatkuvat, tämä avaus on todella hauska, olen saanut siitä monet naurut, ja kommentit: voi hyvä sylvi suomaiset on jätetty heitteille täysin avohoitoon, minä en viitsisi ketään uhkailla joidenkin kirjoitusten takia, varoitin jos aiemmin että jos nämä paskan puhumiset eivät pattaya ja tällä palstalla lopu saa mitä on tilattu, ja nyt resuperseet syövät omaa paskaansa, on ne reppanoita.


      • lerpantavat
        656546456456 kirjoitti:

        Enpä ole löytynyt, kun pattayaa arvostelevat kirjoitukseni jatkuvat, tämä avaus on todella hauska, olen saanut siitä monet naurut, ja kommentit: voi hyvä sylvi suomaiset on jätetty heitteille täysin avohoitoon, minä en viitsisi ketään uhkailla joidenkin kirjoitusten takia, varoitin jos aiemmin että jos nämä paskan puhumiset eivät pattaya ja tällä palstalla lopu saa mitä on tilattu, ja nyt resuperseet syövät omaa paskaansa, on ne reppanoita.

        itseoppinut lento kapteeni lerppa naureskelee vajakkien tapaan itsekseen, kuten kertoi. Hetken kuluttua täti tuo lääkkeet ja lerppa alkaa itkemään ja voivottelemaan kohtaloaan, kun syyttä suotta kaikki haukkuvat...


      • 65676337384732

        Kyllä resuperse, varmaan resuperse... Reppana lähetänkö sinulle puulusikan resuperse


      • onnittelutlerpalle
        65676337384732 kirjoitti:

        Kyllä resuperse, varmaan resuperse... Reppana lähetänkö sinulle puulusikan resuperse

        Kylläpä lerppa on kovin innostunut resuperseistä, koska jatkuvasti toistaa joka viestissään sanaa, nytkin peräti kolme kertaa.
        On ankeaa elämänsä, lerpaksi tultuaan, koska jatkuvasti pitää samaa hokea.
        Lienee tyypillistä homojen touhua? Vankkumattomana heterona en tiedä varmasti, mutta kyllä ennusmerkit vahvasti viittaavat asiaan.
        Onnea vain lerpalle valitsemallaan ladyboyden tiellä!


      • 656546456456

        Resuperse kertaus on opintojen äiti, reppana.


    • kjähnä

      vammaiset tyhjäpää-pattaya loverssit etsii miestä jota ei ole olemassakaan.
      sitä se alkoholismi ja kova dokaaminen yhdistettynä mielialalääkkeisiin teettää.
      luuserit.

    • Teppo68

      Työttömillä resuperseillä on aikaa miettiä

    • amaliaton

      Se on nainen, ei mies.

    • Anonyymi

      Kolme vuotta jo tästä ja sama jatkuu edelleen numeroukkelilla pattispalstalla.

      • Anonyymi

        Ja tulee jatkumaan, reppana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja tulee jatkumaan, reppana.

        Näin lerppa kommentoi...
        Lerppa on lerppa, vaikka voissa paistais!
        Hyvää lerppailtaa vain!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin lerppa kommentoi...
        Lerppa on lerppa, vaikka voissa paistais!
        Hyvää lerppailtaa vain!

        Taisi käydä toteen, ennustukseni. "Syökää lääkkeenne ja miettikää mitä kirjoitatte... muuten tästä sodasta tulee pitkä ja uuvuttava, resuperse" korjasin muuten tuota alunperin oli resuperseet ei teitä reppanoita ole kuin yksi.


    • on kyllä mainiota viihdettä, numeromies pitkällä numerorimpsulla pistää ihan parastaan. että ihan oiken nasaa vähän vain vaatimattomasti jeesaillut. niinhän moni muukin on tehnyt... kyllähän tuolla numeromiehellä on noita nimimerkkejä riittänyt. terveiset vaan sinne numeromiehelle.!

    • Anonyymi

      Resuperse, ihrapallopullasormi.

    • Anonyymi

      Minulla on tätä lukiessa ylettömän hauskaa, on nämä resuperseitä.

    • Anonyymi

      Tiedän tyypin. Oli hetken aikaa vuokralla slummialueella. Sitten meni terveys. Noin 165 senttinen pyylevä ukkeli. Ei todellakaan mikään lentäjä eikä upseeri sen enempää kuin insinöörikään. Vanhan kalkkunansa kanssa lähti Suomeen kun terveys ja rahat loppui eikä saanut enää vakuutuksia Thaimaahan. Sittemmin "vaimonsa" palasi takaisin Thaimaahan harjoittamaan alkuperäistä ammattiaan. Sitä maailman vanhinta. On kuulema laitoksessa nykyään tämä hua hinin tähtilentäjä.

      • Anonyymi

        Äläs viitsi. Hän on Pattayan palstalla kertonut olevansa Denzel Washingtonin ja Tom Cruisen ystävä ja hän on ainoa suomalainen upseeri joka pääsee joka vuosi tanssimaan Bangkokin suurlähetystön juhliin, silloinkin kun niitä ei ole. Ilman häntä ei NASAkaan pärjäisi ja koelentotunteja on takanaan peräti 8000 Tikkakoskella. Puhut siis aika ainutlaatuisesta sankarista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs viitsi. Hän on Pattayan palstalla kertonut olevansa Denzel Washingtonin ja Tom Cruisen ystävä ja hän on ainoa suomalainen upseeri joka pääsee joka vuosi tanssimaan Bangkokin suurlähetystön juhliin, silloinkin kun niitä ei ole. Ilman häntä ei NASAkaan pärjäisi ja koelentotunteja on takanaan peräti 8000 Tikkakoskella. Puhut siis aika ainutlaatuisesta sankarista.

        Lärppäsensei elää omissa haavemaailmoissaan, kuvittelee tietävänsä jotain thaimaasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläs viitsi. Hän on Pattayan palstalla kertonut olevansa Denzel Washingtonin ja Tom Cruisen ystävä ja hän on ainoa suomalainen upseeri joka pääsee joka vuosi tanssimaan Bangkokin suurlähetystön juhliin, silloinkin kun niitä ei ole. Ilman häntä ei NASAkaan pärjäisi ja koelentotunteja on takanaan peräti 8000 Tikkakoskella. Puhut siis aika ainutlaatuisesta sankarista.

        Onkos näitä suurlähetystön tanssiaisia tänä vuonna? Ketään menossa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onkos näitä suurlähetystön tanssiaisia tänä vuonna? Ketään menossa?

        Pattiksella on juhlat 6.12, tervetuloa myös Hinureista, jos jalka kantaa paattiin saakka.


    • Anonyymi

      ai, Niuvan suljetun potilas kommentoinut tännekin kiljupäissään, resuperseitä jne jne

      Asuu vuorotunnein Hua Hinissä ja kohta Chiang Maissa. Onkohan Niuvanniemessä sen nimiset huoneet eristykseen joutuneille ?

    • Anonyymi

      Reppana resuperse! Kuulostaako tutulta.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      237
      1481
    2. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      284
      1060
    3. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      94
      824
    4. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      68
      782
    5. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      48
      733
    6. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      110
      629
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      595
    8. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      34
      574
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      49
      555
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      94
      525
    11. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      41
      501
    12. 32
      491
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      475
    14. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      77
      451
    15. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      32
      444
    16. 32
      439
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      77
      422
    18. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      407
    19. Oletteko täyttä sataa?

      Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?
      Ikävä
      33
      400
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      381
    Aihe