Ihmettelen suunnattomasti kuinka näillä moporällääjillä, jotka kuulemma kuuluvat alemman sosiaaliluokan köyhiin perheisiin, riittää rahaa polttoaineisiin. Luulisi noilla huonostikoulutetuilla, usein työttömilläkin perheillä olevan parempaakin tekemistä rahalle. Vai varastelevatko ne mukulat bensoja?
Mistä rahat?
Mieleentulivaan
886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Niin parempi tietysti olis että nämä pärinäpojat pössyttelis ruohoa,vetäis kokkelia nokkaan,polttais röökiä kiskois kaljaa...huvinsa katsos kullakin...sulla ei taida muuta ollakaan kuin rupia perseessä ja tylsä elämä
No kun ne tekevät mainitsemiasi asioita mopoillessaankin. Niiden pitäisi tehdä läksyjä ja nukkua riittävästi jotta niistä tulisi hyviä veronmaksajia, vanhemmistaan poiketen.
Poliisille voisi antaa täyden oikeuden päästää viritetyistä ja varsinkin pakoputki viritteisistä mopoista öljyt pihalle paikanpäällä, ja kierrättää kaasu täysillä niin kauan kunnes kone nalkkaa kiinni, ja vasta tämän jälkeen sakkoa suut ja korvat täyteen niin että tuntuu.
Olipas vallan hurja kommentti mopo jonnelta, varo nyt, ettet vallan missaa pikkukakkosta televisiosta.
Porvari nukkuu huonosti ja se on sille ihan oikein!
Ehei, kyllä me nukumme pääsääntöisesti erittäin hyvin. Täysikuun aikaan joskus joutuu säätämään moottorisänkyä ja ottamaan samppanjaa hieman enemmän. Itse soittelen iltaisin B&O:sta Verdin säveliä hiljakseen, se virittää rauhalliseen yöuneen.
Skumppa on köyhien juoma kossua ja vodkaa sen olla pitää
Sossu maksaa köyhille mopobensarahaa.