Minä jo ajattelin, että JJK nousisi...

Jääkiekkoon

Kun JJK voitti Oulussa yllättäen, ajattelin JJK:n nousevan suoraan tai siis ylipäätään veikkausliigaan. No tänään palattiin taas normaaliin kuvioon. Sarjapaikasta taisteleva KPV oli kyllä pelannut häviöttä viimeiset ottelunsa ja kova vastus piti siis olla tiedossa. Peli ei mennyt putkeen ollenkaan. Keltaisia kortteja viuhui pelaajille välillä liukuhihnatyyliin. Peli menetettiin, näin ainakin uskon, seurantani lopetin 4-0 tilanteessa. JJK:lla on toki vielä mahdollisuus, mutta tiukat tilanteet eivät joukkueelle sovi. Uskon JJK:n pelaavan ykkösissä ensi vuonnakin. Osakkeen kurssi ei taidakaan nousta!

2

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelillisesti

      Pakkohan se on pelata jos ei kriteerit täyty. Onko velkaisella seuralla varaa siellä
      edes pelata? Muutama pelaajahankinta tulisi tehdä lisäksi. Saapa nähdä kuinka käy.

      • Antia_odottava

        Nyt kun kotipelissä tuli JJK:lle turpaan, niin nousuhaaveet on parasta jättää tältä syksyltä ja syytä on keskittyä jo rauhassa seuraavaan vuoteen. Muutama viime peli on alkanut hyvin, mutta sitten kaikki on lävähtänyt auki ja vastustaja on tehnyt nopeaan tahtiin voittoon ja täysiin pisteisiin riittävät maalit.
        Seura on totta kai taloudellisesti huonossa jamassa ja näkymä paremmasta alkanee hiipua. Ellei taas kerran osakeanti pelasta joukkuetta. Kun joukkue johti sarjaa samalla pelimäärällä muiden joukkueiden kanssa, oli osakkeen arvo nousussa. Nyt näkymät ovat huomattavasti huonommat. Toivotaan, että osakeanti toisi jotain valoa edes lyhyellä tähtäimellä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8078
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3862
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1340
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1163
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1089
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      885
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      772
    Aihe