Minä jo ajattelin, että JJK nousisi...

Jääkiekkoon

Kun JJK voitti Oulussa yllättäen, ajattelin JJK:n nousevan suoraan tai siis ylipäätään veikkausliigaan. No tänään palattiin taas normaaliin kuvioon. Sarjapaikasta taisteleva KPV oli kyllä pelannut häviöttä viimeiset ottelunsa ja kova vastus piti siis olla tiedossa. Peli ei mennyt putkeen ollenkaan. Keltaisia kortteja viuhui pelaajille välillä liukuhihnatyyliin. Peli menetettiin, näin ainakin uskon, seurantani lopetin 4-0 tilanteessa. JJK:lla on toki vielä mahdollisuus, mutta tiukat tilanteet eivät joukkueelle sovi. Uskon JJK:n pelaavan ykkösissä ensi vuonnakin. Osakkeen kurssi ei taidakaan nousta!

2

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelillisesti

      Pakkohan se on pelata jos ei kriteerit täyty. Onko velkaisella seuralla varaa siellä
      edes pelata? Muutama pelaajahankinta tulisi tehdä lisäksi. Saapa nähdä kuinka käy.

      • Antia_odottava

        Nyt kun kotipelissä tuli JJK:lle turpaan, niin nousuhaaveet on parasta jättää tältä syksyltä ja syytä on keskittyä jo rauhassa seuraavaan vuoteen. Muutama viime peli on alkanut hyvin, mutta sitten kaikki on lävähtänyt auki ja vastustaja on tehnyt nopeaan tahtiin voittoon ja täysiin pisteisiin riittävät maalit.
        Seura on totta kai taloudellisesti huonossa jamassa ja näkymä paremmasta alkanee hiipua. Ellei taas kerran osakeanti pelasta joukkuetta. Kun joukkue johti sarjaa samalla pelimäärällä muiden joukkueiden kanssa, oli osakkeen arvo nousussa. Nyt näkymät ovat huomattavasti huonommat. Toivotaan, että osakeanti toisi jotain valoa edes lyhyellä tähtäimellä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      113
      9521
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      93
      9136
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      19
      7872
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6254
    5. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      25
      5669
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5398
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      8
      4478
    8. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4355
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4263
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      39
      4193
    Aihe