Eli syön primolut 10mg 10pvää kuussa.Ja tyhjennysvuoto sitten.Kysyn että voinko vielä tulla paksuksi jos mies laskee sisääni?Emme käytä muuta kuin keskeytettyä juttua,mutta vuodon jälkeen annan sisälle laskea.MITÄ mieltä? Gynekaan ei osannut varmaa sanoa,korkeintaan että munasolut ovat hiipumassa,ultrassa oli . olen kohta 51v,vuodot tulevat primojen kanssa.
Vastaukset 6
- luulistonikäisentietävän
no kokeile tuletko raskaaksi.Jos tulet niin aina voi tehdä abortin.
- rupsahtaneet_solut
Itse olen 42 ja ollut ilman kunnollista ehkäisyä jo 7 vuotta. Ei yhtään alkanutta raskautta. Hedelmällisyys alenee 30 ikävuoden jälkeen ja romahtaa 40 ikävuoden jälkeen. On jo kohtuullisen harvinaista tulla raskaaksi luonnonmukaisesti yli 40-vuotiaana, äärimmäisen harvinaista yli 50-vuotiaana. Tämä on lähes tuulesta heitetty arvio, mutta sanotaan, että hedelmällisyydestäsi voisi olla jäljellä ehkä 0,1 - 1 %. Eli raskaaksi tulemattomuuden todennäköisyys olisi 99 - 99,9 %. Epätodennäköistä, mutta mahdollista tulla raskaaksi.
Munasolut ovat yhtä vanhoja kuin nainen itse, ne eivät uusiudu. Iän myötä keskenmenon riskikin kasvaa, ja mahdollisesti hedelmöitynyt munasolu ei ehkä lainkaan kiinnity kohtuun. Tai normaalia raskaudelle tarpeellista keltarauhasta ei kehity munasarjaan, jolloin raskauskaan ei voi jatkua. Ajatelkaa nyt hyvät ihmiset. 50-vuotias rupsahtanut sukusolu, josta pitäisi kasvaa pieni ja freshi vauva? Jo pelkkänä ajatuksena absurdi.- vaarallista.tekstiä
EI kaikki ole yhtä hedelmättömiä kuin sinä. Yleinen harhaluulo joka on johtanut yli nelikymppisten naisten aborttien määrän kasvuun.
- wanhuus
jep,kiitos hyvästä kommentistasi,keltarauahsta syön pillerimuodossa sen jo hiipuessa 4v sitten.Lääkärit vaan ainan sanoo että niinkauan kuin vuotoa ilmenee,saattaa olla mahis paksuuntua-mutta en jaksa oikein enää uskoa..
- oefidldskf
Onhan se erittäin epätodennäköistä, mutta mistä sitä tietää? Parillakin tutulla on viidenkympin korvilla syntynyt iltatähti, kun kaikki on sitten kuitenkin osunut kohdalleen...
- Olen49v
Olen 49 vuotias ja mies on aina saanut laueta sisääni, se kuuluu asiaan En ole ikinä pihistellyt sen suhteen, ehkäisystä on aina huolehdittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051770
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461179Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231000Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172849Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48722
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14702Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636