Eli syön primolut 10mg 10pvää kuussa.Ja tyhjennysvuoto sitten.Kysyn että voinko vielä tulla paksuksi jos mies laskee sisääni?Emme käytä muuta kuin keskeytettyä juttua,mutta vuodon jälkeen annan sisälle laskea.MITÄ mieltä? Gynekaan ei osannut varmaa sanoa,korkeintaan että munasolut ovat hiipumassa,ultrassa oli . olen kohta 51v,vuodot tulevat primojen kanssa.
Vastaukset 6
- luulistonikäisentietävän
no kokeile tuletko raskaaksi.Jos tulet niin aina voi tehdä abortin.
- rupsahtaneet_solut
Itse olen 42 ja ollut ilman kunnollista ehkäisyä jo 7 vuotta. Ei yhtään alkanutta raskautta. Hedelmällisyys alenee 30 ikävuoden jälkeen ja romahtaa 40 ikävuoden jälkeen. On jo kohtuullisen harvinaista tulla raskaaksi luonnonmukaisesti yli 40-vuotiaana, äärimmäisen harvinaista yli 50-vuotiaana. Tämä on lähes tuulesta heitetty arvio, mutta sanotaan, että hedelmällisyydestäsi voisi olla jäljellä ehkä 0,1 - 1 %. Eli raskaaksi tulemattomuuden todennäköisyys olisi 99 - 99,9 %. Epätodennäköistä, mutta mahdollista tulla raskaaksi.
Munasolut ovat yhtä vanhoja kuin nainen itse, ne eivät uusiudu. Iän myötä keskenmenon riskikin kasvaa, ja mahdollisesti hedelmöitynyt munasolu ei ehkä lainkaan kiinnity kohtuun. Tai normaalia raskaudelle tarpeellista keltarauhasta ei kehity munasarjaan, jolloin raskauskaan ei voi jatkua. Ajatelkaa nyt hyvät ihmiset. 50-vuotias rupsahtanut sukusolu, josta pitäisi kasvaa pieni ja freshi vauva? Jo pelkkänä ajatuksena absurdi.- vaarallista.tekstiä
EI kaikki ole yhtä hedelmättömiä kuin sinä. Yleinen harhaluulo joka on johtanut yli nelikymppisten naisten aborttien määrän kasvuun.
- wanhuus
jep,kiitos hyvästä kommentistasi,keltarauahsta syön pillerimuodossa sen jo hiipuessa 4v sitten.Lääkärit vaan ainan sanoo että niinkauan kuin vuotoa ilmenee,saattaa olla mahis paksuuntua-mutta en jaksa oikein enää uskoa..
- oefidldskf
Onhan se erittäin epätodennäköistä, mutta mistä sitä tietää? Parillakin tutulla on viidenkympin korvilla syntynyt iltatähti, kun kaikki on sitten kuitenkin osunut kohdalleen...
- Olen49v
Olen 49 vuotias ja mies on aina saanut laueta sisääni, se kuuluu asiaan En ole ikinä pihistellyt sen suhteen, ehkäisystä on aina huolehdittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022122Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271071- 71917
- 58908
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta109687