Taas tuli tuo mainos, jossa perhe hylkää oranssin Passatin basaarin pihalle ja jatkaa matkaansa mieluummin kävellen.
Hylätty Passat
ruminikinä
3154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
On varaa ja vähäosainen trolli voi käyttää tilaisuutta hyödykseen, jos osaa tai äly riittää...
"Upeasti muotoiltu uusi passat" hahah kanttilaatikko missä se upea muotoilu?
Tuossa mainoksen passatissa on vakiovarusteena älyavain. Älyavain kommunikoi auton vikamuistin kanssa, ja kun oikean avaimen omistaja saapu auton lähelle, jotakin menee rikki. Jotkut mallit vaativat, että avain työnnetään kojelaudassa olevaan aukkoon, ja samalla mittaristoon syttyy vikavalo joka ilmoittaa auton menneen juuri äsken paskaksi, ja matka VW-omamekaanikon vastaanotolle voi alkaa....
Ovatkohan he menossa Passat-lomalle?
Aikaisemmin mentiin perheen kanssa lentokoneella Kanarian saarille. Nykyisin sama matkabudjetti käytetään Passat-lomaan. Passat lomassa katsotaan mitä vikavaloja palaa ja ajetaan auto korjaamolle.
Ylellisemmän Passat-loman saa jos hankkii Audin. Audin kanssa voidaan tasokas hotelli ja viikon täysihoito vaihtaa vikavalon sammuttamiseen kojelaudasta.
VW:n markkinointi osaa hommansa. Mistä muusta yhdestä mainoksesta on jo kaksi erillistä ketjua täällä? Eikä maksa volkaarille penniäkään.
Joku nauraa taas matkalla pankkiin.
Joo ja sitä musaa siinä mainoksessa pauhaa koko ajan passatin hytissä. Sitä cdtä ei saa ulos soittimesta (CD-error). VW-huolto laskuttaa 350 EUR sen radion vaijentamisesta. Samalla sippaa integroitu navigaattori.
Sanoitus kohdallaan, vapaasti kääntäen
"Ei väliä missä olet ollut, kaikki luonteesi ja syntisi jos sait rahaa."
"Oletko valmis, oletko valmis kohtaamaan kohtalosi."
"Valheita, jotka kerrot pitääksesi sinut pois helvetistä."
https://www.youtube.com/watch?v=bAnFPpYAn1g
Kaikki tietää rikollisten ikivanhan kikan viilata aseen numero näkymättömiin ettei sitä pysty jäljittämään. Nyt on yleistynyt volsun korinumeron viilaus näkymättömiin, ettei viranomaiset pysty palauttamaan niitä porsineita raatoja omistajiensa pihoille.
Tuon mukaan niitä olisi joka päivä runsain mitoin katujen varsilla pysähtyneenä, milloin mihinkin, kumma kun en ole nähnyt yhtään ja toimimme täällä kaupungissa. Eniten on ollut citikka/peugeot linjalla tuota ilmiötä. Valitan alaiseni ala-arvoista autojen tuntemusta.
Volkkarit ylivoimaisesti yleisin viime aikoina.
Ja hinurin kyydissä yleisin automerkki kylläkin.
Jotenkin sääliksi käy käyhälistöä jotka vw:n ostaa viimeisillä leipärahoillaan.
Millähän he kykynevät isot remontit maksamaan?
Volkkarit on todella harvinaisia meidän kyydissä. Kyllä siellä on ne muut ritsat, eli vanhemmat japsit, citikat ja fiatit.
Ai jaa? No sehän mukava kuulla. Pari vuotta sitten kun itsellä oli Golf, niin se haettiin useamman kerran lavalla korjaamolle. Silloin hinausauton kuski sanoi, että tämän merkkiset autot tuovat heidän leipänsä päälle makkaransiivun.
Niin, omaa tyhmyyttäänhän sieltä niitä kuskataan, ei niinkään vikojen vuoksi. Polttoaine loppu tai rengas puhki ja peukalo keskelle kämmentä kasvanut. Mielelläänhän me sellaiset hoidetaan. Kuten sanottu, kun volkkareita on niin paljon, niin osuuhan niitä kohdalle tällä konstilla aika paljon.
Myönnän kyllä uusavuttomuuteni. Ei siinä mitään. Tosi Mies tai alfauros tai muuten vaan semmoinen joka on käytännön ihminen eikä kaltaiseni teoreettinen lukutoukka, olisi muitta mutkitta työpaikan parkkialueella nostanut konepellin ylös, läväyttänyt helvetin ison peltipakillisen käsityökaluja asfaltille, Työntänyt itsensä vyötäröä myöten pariksi minuutiksi konehuoneen puolelle, oikaissut selkänsä, pyyhkinyt sormensa trasseliin, laskenut pellin alas, pummannut kyydin biltemaan, ostanut golfin varaosana semmoisen turboahdin-pakokäyrä-kompletin, takaisin työpaikan parkkikselle, pelti taas ylös ja puolen tunnin häärimisen jälkeen auto olis ollut taas kunnossa. Siinä mitään hinausautoja tarvittu.
Lisätään tuohon vielä, että kolaritapausten johdosta ei tule vetää johtopäätöstä lavalla olevan auton merkistä, koska vag autoja on ehdottomasti eniten liikenteessä.
Joopa joo, 5 viimeisestä 4 oli volkkareita lauenneena ei kolaroituna, mutta ihan miten vaan.
Kiinteistö välittäjän perheellä oli näyttö sivu tiellä!
Kylläpä ahdistaa jollakulla jopa automainos. Ei voi kuin ihmetellä ko. henkilön henkistä tasoa.
Siitä näet miten mainos toimii,jos ei ainuttakaan kommettia hyvästä tai pahasta, niin mainostahat ovat valuneet kankkulan kaivoon.
Ei mainoksessa kerrota, että hajosiko kone, laukesiko vaihdelaatikko vai loppuiko vaan yksinkertaisesti öljy. Perhe lähtee kävelemään taakseen katsomatta hylättyään Passatin kaupan nurkille.
Ja viestejä valuu tähän ketjuun tasaisesti. VW:n mainostoimisto kiittää ja kuittaa.
Passatti piti hylätä, kun vikavalo palaa, eikä sillä uskalla ajaa..
Ennen wolkkarin iskulause oli "Das Auto". Nykyisin se on vaihtunut mainoksessakin esitettyyn muotoon. "Mieluummin kävellen"
Toi oli kyllä tosi "hyvä", mistä näitä hörhöjä sikiää.
Olivat fiksuja ja jättivät auton parkkiin tielle, ja lähtivät asuntoesittelyyn, jossa oli kyltti sisäänmenokäytävällä: Pelastustie. Tyhmä trolli olisi vetänyt ruosteisen ajokkinsa oven eteen!
Joo, keräävät tarkkaan kaikki tavarat mukaan ja pyyhkivät varmaan sormenjäljetkin pois, että heitä ei pysty yhdistämään moiseen kikottimeen. Joskus ne mainokset voivat karkottaa viimeisetkin asiakkaat.
Mutta ei karkoita tässä tapauksessa.
Habanero karkki Orange-metalliväri. Värin saa vain Passatin Alltrack-malliin.
Juuri näin. Samaan lisähintaan sisältyy katolla oleva traktorivilkku. Sen sijaan kaikkiin Passat-malleihin hintaan sisältyy napista painamalla ylös nouseva varoituskolmio, ellei se ole epäkunnossa. Mutta siinäkin tapauksessa se sisältyy, se vain ei toimi.
Tosi hieno auto sekä väri.