Imatrallekko tulossa uusi mc kerho.

Näinkö on? helpers mc?
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ketä hyö avustaa ?
esim. vaikka ilmaiseksi lomailevia pakolais turisteja tai kotoutus turisteja ?

Äänestä

http://www.esaimaa.fi/Online/2015/06/06/Paperiliiton puheenjohtaja: Jäitä hattuun, uhkailut sikseen/2015519146411/4

Paperiliiton puheenjohtaja Petri Vanhala on harrikkamiehiä. Ajomatka Helsingistä Imatralle taittui oman Harley Davidsonin selässä.

Imatralla viikonloppua yli 300 paperimiehen ja -naisen motoristitapaamisessa viettävä puheenjohtaja olisi valmis jatkamaan työllisyys- ja kasvusopimusta vuodella. Syksyllä 2016 katsottaisiin tilannetta uudelleen.

— Jos työllisyys- ja kasvusopimus kaatuu, neuvotteluissa lähdetään liittokierrokselle. Liitot eivät silloin katso maan asiaa, vaan omaa alaansa, Vanhala muistuttaa

Metsäteollisuudella menee Vanhalan mukaan ”jumalattoman hyvin”. Sellu ja kartonki tekevät kauppansa niin, että koneet pyörivät laakerit punaisina.

— Kaukopään tulos on todella kovaa luokkaa.

Paperiliittolaisten moottoripyöräilijöiden yhteisajo la klo 13 Imatran kylpylältä Kaukopään tehtaille.

Äänestä

ainakin yksi paperimies on havaittu ajanvan haukilahden tiellä moottoripyörällä ilman kypärää. pelkästään usa-huivi päässä, rotsi ja bootsit jalassa. ihmettelen vaan että miksi poliisi ei puuttunut tähän huviajeluun, kun kuitenkin joutsenoon asti oli ajanut

luuleeko paperimiehet ettei liikennesäännöt koske heitä?

Äänestä
  • No eihän ne koskekkaan, köyhät kateelliset taas ulisee

    Äänestä

Se on herppes mc. Paperimiehet käy svetossa runkuilla ja sillä aikaa kunnon miehet panee niiden vaimoja.

Äänestä

Joo nää on niitä lain ulkopuolisia. Paprumiehen säännöt ei koske muita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outlavikainen kirjoitti:

Näinkö on? helpers mc?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu