Johan on Joutsan kultapossukerho taas sopinut herrojen kesken kuvioita. Kunta ostaa salaa op:n konttorin eikä edes käyttöä tiedossa. Kepun puoluetoimisto hymisee kun luotto miehet tekee nyt mitä käsketään. Perkele.
Vastaukset 5
- EPäNormaalia
Oli äijäporukas funtsittu et laitetaan ilotalon korvike ex pankkiin . Harvoin myyjä valitsee ostajan , ostaja valitsee myyjän normi elämäs .
- JärkiJarkko
Mitäköhän tähän nyt tulee vai tuleeko mitään? Miksi ostettiin juuri op:lta , olishan noita muitakin tarjolla. Eikä ole pitkää aikaa kun taivasteltii että tiloja liiaksi asti.. Onkohan nyt virastotalon korjaus todettu liian kalliiksi?
- ärjyyy
Tyhmä kysymys se miksi kunta osti op.lta. ...no sitä yritettiin kunnalle jo useita vuosia mutta nyt johdossa oli ex.pankinjohtaja ja kepun etuja ajava hallituksen puheenjohtaja ja op.n joutsalainen pj. Tuli aseveli hintaan. Urakkaa pukkaa. .......
- pgjj
Kyllä tämä näiden tyyppien ,( valtuustonpj joka on OP:n entisiä konttorinhoitajia, kunnanhallituksen pj kepulainen talousneuvoksen ja kunnallisneuvonksen kätyri)touhu on röyhkeää. Monessa muussakin asiassa on kyllä ollut kyseenalaista touhua, pitäisköhän ryhtyä ilmiantajaksi. Johan ne yritti mm. rajoittaa paikallislehtemme julkaisuvapautta.
- tietoavaiei
Edelliseen on ehdottomasti lisättävä kunnanjohtaja. Hän vetää vertoja röyhkeydelle noiden neuvosten kanssa. Alunperin hänen piti muuttaa Joutsaan asumaan, mutta asuu kuitenkin Jyväskylässä ja toitottaa että Joutsa on hyvä paikka asua. Valehteleeko hän vai onko kuullut joltain että näin on, ihme että tuossa asemassa kehtaa puhua tuollaisia. Ei ammattimies missään nimessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2721091Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49890Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "233876- 98831
- 87744
- 69732
- 103636
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2541Nyt kyllä nainen otetaan tosissaan
ja tutustutaan kunnolla toisiimme. Ei silleen luulojen tai juorujen perusteella, vaan kuunnellen toisiamme kiirehtimättä25429