Harrasteautossa on bilsteinin iskarit, joita voi kuulemma madaltaa säätämällä tämmöisellä työkalulla
https://www.google.fi/search?q=span wrench&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjU5KSEo93OAhWFE5oKHdjwAb0Q_AUIBygB&biw=360&bih=559#imgrc=8s-nBVxUNuQ-eM:
En tiedä mikä työkalun nimi suomeksi. Minkälainen homma tuo madallus on? Pitänee nostaa ilmaan, irroittaa renkaat ja sitten keksiä mistä kohtaa säädetään?
Juu en ole ikinä madaltanut autoa :)
Bilsteinien madallus
2
79
Vastaukset
- säätöä
Haka-avain nimellä noita ainakin näkyy myynnissä.
Jos ei ole vähänakaan säädetty, niin kannattaa tosiaan aloittaa nostamalla renkaat ilmaan ja laittamalla irroitusöljyä säätömuttereihin ja jousen ja säätömutterin väliin. Autosta riippuen voi joutua irroittamaan renkaat (monissa autoissa renkaat tarvitsee irroittaa vain edestä). Sitten yleensä säädöstä löytyy kuusiokoluruuvi, joka lukitsee sen, eli se ensin löysälle. Ja senjälkeen tuolla työkalulla säätöä tietty määrä kierroksia haluttuun suuntaan (katso että säädät molempia puolia yhtäpaljon). - Huhheijakkaa
Kiitos hyvästä infopaketista! Arvostan myös että ei syytetty provoksi tai kehoitettu viemään korjaamolle kun "tietotaito on tätä tasoa". :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4068922Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1783383- 191850
- 771166
- 761078
- 271065
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641021Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791005- 55983
- 65930