Kuka puuttuu työpaikkakiusaamiseen ?

Heips
Olen ikuinen työpaikkakiusattu. Joka paikassa on min. yks ihminen, joka kiusaa. Jo pelkkä toisen vahtaaminen luokitellaan nykyisin työpaikkakiu- saamiseksi, FAKTA !! Mutta kuka puuttuu SIIHEN ? Varsinkin, jos se POMO ITSE on se kiusaaja......ei kukaan ! Aina vaan nalkutetaan koulukiusaami- sesta, miksei koskaan TYÖPAIKKAKIUSAAMISESTA ?

2

80

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrJuha82outolintu

      Ei yleensä kukaan.
      Paras on joko eläke, työttömyys tai omaehtoinen työ, kuten oman firman perustamine, jossa saa olla itsekseen.
      Nää kolme tulee ekana mieleen.,
      Mä en koskaan sopeutunut työmaailman kovuuteen.
      Kauriit, oinaat, jouskarit ja kaksoset sekä leijonat ne riehuu siellä.
      Härät(minä) ja kalat sekä vesimiehet ne usein lojuvat kotonaan omissa maailmoissaan parantaen maailmaa.
      Herkkyyttä, lempeyttä meillä, kaukana kovuudesta.

      Huomasin jo pentuna, etten oo tästä maailmasta oikein.
      Uppouduin omiin ajatuksiini, ei ollu silloinkaan kavereita, olin outo, kuuntelin jännää musiikkia, tein omia juttujani, puhuin outoa huumoria, tyypit kiusasi.
      Erilaisuus on myrkkyä ja väärin, niinhä ne toitottaa usein.

      Suosittelen sulle, että perustat oman firman.
      Jos tuntuu, että oon väsynyt henkisesti, niin hommaa sairaseläkkeellä ittes.
      Olet ehkä ansainnut sen, jos sua on poljettu paljon duunissa.
      Antaa vaan kiusaajien tehdä hommat meidän hyvempien ollessa kotona.
      Siinäpä saavat kärsiä LOL!

    • kipakis

      Lukuisa joukko työpaikkoja ollut. Vain viimeisessä oli jotenkin omituiset firman omistajat, jotka tavalla jos toisellakin kyykyttivät kaikkia tasapuolisesti. Vai mitä on sanottava siitä, etteivät omistajat tervehtineet ketään? Eräänä aamuna yhden työntekijän tuolilla istui vieras henkilö, josta ei ollut kerrottu kenellekään. Ja tämä vieras henkilö sai itse esitellä itsensä uutena työntekijänä. Voitteko kuvitella varsinkin sen työntekijän tyrmistyksen, jonka pallilla tuo uusi istui?

      Yksikään työsuhde ei kestänyt vuottakaan ja tätä oli jatkunut vuosia. Firmaa ei enää ole, tietenkään.

      Olen jo vanhuuseläkkeellä. Muut työpaikat olivat hyviä eikä kiusaamista ollut.

      Ongelma on siinä, että kaikkien ihmisten pitäisi olla töissä, myös vähän kummallisten ja ärsyttävien. Siinä on sietämistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      86
      1383
    2. 72
      1204
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      1080
    4. 95
      899
    5. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      874
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      30
      800
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      767
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      717
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      703
    10. 44
      632
    Aihe