Voi tätä riemun päivää

Vihdoinkin ohikulkijat pysähtyvät Goodmannin kohdalla ihan jonoksi asti !
33<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Mitä tippuileeko laattoja niskaan?

Äänestä

Jumankauta tatilaiset pysykää vaan sillä moottoritielä,jos sielä nyt vähän jono tökkii sielähän te tatissa seisotte jatkuvasti ruuhkassa ! älkää tunkeko kaurialaan.

Äänestä
  • taitaa hämäläistä maalaistolloa ahdistaa kun luulee jonkin tatilaisen täällä kruisailevan.

    Äänestä

  • wGWG kirjoitti:

    taitaa hämäläistä maalaistolloa ahdistaa kun luulee jonkin tatilaisen täällä kruisailevan.

    Tatilaiset ei osaa ajaa kiertoteitä, ne kököttää vaikka monta tuntia siellä ison tien ruuhkassa.
    Ensi kesänä kiertotie perjantai-ja sunnuntai-iltaisin goodmannen kellarin kautta :)|)

    Äänestä

  • wGWG kirjoitti:

    taitaa hämäläistä maalaistolloa ahdistaa kun luulee jonkin tatilaisen täällä kruisailevan.

    Harvinaislaatuista taitaa olla.

    Äänestä

Ennen huutomerkkiä ei tule välilyöntiä, kuten ei tule ennen pistettä tai kysymysmerkkiäkään. Vitun tollot!

Ei siis näin: "Vihdoinkin ohikulkijat pysähtyvät Goodmannin kohdalla ihan jonoksi asti !"
Vaan näin: "Vihdoinkin ohikulkijat pysähtyvät Goodmannin kohdalla ihan jonoksi asti!"

Tämä ajatusten kaatopaikka on täynnä kirjoitusvammasia.

Äänestä
  • No ny mää tiärän mikä on pilkunnussija.

    Äänestä

  • Korjaan virheen puolestasi: kirjoitusvammaisia, ei kirjoitusvammasia.

    Äänestä

  • voei,voei nuita pilikun nussioi näkkyypi vuan riitävän,ovat toellain paskan tärkiää sakkii!!!!!!!!

    Äänestä

Hiljaa vammanan! Sulla on ISO vamma korvien välissä. Piste.

Äänestä

Otatte vielä itseennekin, kun joku huomauttaa oikeinkirjoituksesta.
Olette huonolla itsetunnolla varustettuja järjenköyhiä ja kirjoitustaidottomia ihmisiä, joiden pitää päteä anonyymeinä jollain ihmisjätteiden kirjoituspalstoilla, kun muualla ette siihen kykene. (Itsehän en moiseen alennu).
Olette ns. heikompaa ainesta...

Äänestä
  • Heikompia astioita varmaan.

    Äänestä

  • Demarit on eduskunnan heikompaa ainesta.

    Äänestä

  • joo siinä se vasta älyköiden ykkönen,kommentoimassa turhakkeita,äly hoi älä jätä!!!!!!!!!

    Äänestä

Ilmaisia kauppakeskuksia ei ole, jos sinulla on varaa rakentaa kauppakeskus on sinulla myös varaa maksaa siitä pieni tunnelinhoitomaksu.

Äänestä

Joooo, mutkun kaupungin johtajat eivät rakennusvaiheessa koskaan ymmärrä selvittää eivätkä etenkään halua kertoa veronmaksajille hankkeiden kokonaiskustannuksia. Päätökset nuijitaan läpi halvempina versioina, jonka jälkeen lisätään "unohtuneita" kustannuseriä toinen toisensa jälkeen.
Näin kävi mm. Verkatehtaan rakentamisessa, jonka alkuperäinen hintalappu valtuustokäsittelyssä oli 12 M€, mutta valmiina hinta olikin 34 M€.
Näin meillä Hämeenlinnassa projektit hoidetaan.

Äänestä
  • Kulut lasketaan alakanttiin mutta mahdollinen menestys yläkanttiin. Esim. tyyliin Goodmann on kaupungille vain ilmainen siltaremontti ja sinne tulee 25000 autoa päivässä ja ruuhka tukkii moottoritien.

    Äänestä

  • Kuulostaa humalaisten hourailuilta.

    Äänestä

  • Levillä saunottu on sille synonyymi.

    Äänestä

  • Tukoksia kehittyy oviaukkoihin.

    Äänestä

  • khukkhuuKukkhuu kirjoitti:

    Levillä saunottu on sille synonyymi.

    Oletko kenties hullu. Jotain yritit sanoa.

    Äänestä

  • samapatuoHML kirjoitti:

    Kuulostaa humalaisten hourailuilta.

    Niin ne Iisakin ja Sartsa-tyttösen kuvitelmat onkin pelkkää suuruudenhullujen hourailua. Pilvilinnoja on varmasti rakenneltu humalassa tai muuten euforisessa ja raukeassa tilasssa, koska ne ovat niin helvetin järjettömiä, ylimitoitettuja sekä aivan tarpeettomia kaupunkilaisille. Iisakki ja Sartsa toteuttavat konsulttien ohjailemana aivan mitä tahansa heille syötettyjä hankeideoita, koska heillä ei ole minkäänlaista omaa arvostelukykyä ymmärtää hankkeiden järkevyyttä ja realistisuutta. Rahaa syydetään isolla kädellä hukkaan ja kuvitellaan olevan mahtavia "tulevaisuuden tekijöitä".
    Iisakki ja Sartsa ovat toimineet erittäin vahingollisesti kaupungin tulevaisuuden kannalta. Kaupungin toimintakulut ovat kasvaneet räjähdysmäisesti ja kasvavat edelleen ja velkaa joudutaan ottamaan lisää sekä tekemään osamaksukauppoja rakennettavista kohteista rahapulan vuoksi.

    Kaupungin väkeä ei siis haluta vähentää, vaikka iso osa kaupungin töistä siirtyy jatkossa Sote-alueen tuottamiksi. Tilaajajohtajat saavat jatkaa muutetulla tehtävänimikkeellä, vaikka heitä ei enää pitäisi tarvita kustannuskuormana heidän tehtävien loppuessa TilTu-mallin loppuessa. Nykyinen kaupungin poliittinenjohto ei siis halua keventää virkamies- ja työntekijäorganisaatioita työkuormaa vastaavaksi vaan haluaa maksaa palkkaa aivan turhasta. Kaupungin johto on siis aivan pihalla ja haluton tervehdyttämään taloutta. Todella surkea esitys jälleen!!!!!

    Paljonko muuten mahtaa olla kunnallisvero sen jälkeen, kun Sote-alue laskuttaa jatkossa ostetuista palveluista ja sen lisäksi kaupunki maksaa edelleen tarpeettomiksi jääneiden virkahesseleiden mm. entisten tilaajajohtajien palkat?? On tämä kaupungin palkkabudjetti oikein superhiivalla turpoava olio, joka voi elää täysin omaa elämäänsä todellisesta tarpeesta ja kustannuksista riippumatta.

    Äänestä

  • Lulu on taas oikein katkera. Terveisiä vaan eduskuntaan silti.

    Äänestä

  • Prinz-Albrecht-Straße 8 demuhenkisten kantis.

    Äänestä

  • itsetuhoisaa kirjoitti:

    Lulu on taas oikein katkera. Terveisiä vaan eduskuntaan silti.

    Edellisellä kirjoituksella ei ole mitään tekemistä Lulun eikä Karin kanssa. Pidän heitä kuitenkin erittäin järkevinä ja kyvykkäinä henkilöinä ja he ovatkin aivan eri tasolla verrattuna Kiemunkiin ja pahvi-Rautioon. Totta kai Lulun ja Karin etevyys vituttaa ja aiheuttaa kateutta kilpailijoiden silmissä, koska onhan se nöyryyttävää saada heiltä 100-0 pataan asiaosaamisessa. Nämä persut pitäisi saada ehdottomasti kaupungin johtopaikoille, niin alkaisi tulla lopultakin järkeviä kehityspäätöksiä ja kaupungin talous kehittyä oikeaan suuntaan. Nykyinen meno on syvältä ja se on suurimmilta osin itse aiheutettua.

    Äänestä

Prinz-Albrecht-Straße 8 perzuikkihenkisten kantis.

Äänestä
  • Aikamoista omaperäisyyttä ilmennät.

    Äänestä

  • Perziikit on siinä hyviä.

    Äänestä

Haista sinä Lötjönen vittu.

Äänestä
  • menikö pojulla jauhot suikkiin,vai jotain pitempää ja pyöriää????

    Äänestä

  • Perziikeilla tapaa mennä.

    Äänestä

  • Kuka tämä hra Lötjönen oikein on, jonka pitäisi haistella naisten mehevää pimperoa?? Ei kai se ole pj. Kierongin uusi salanimi?

    Äänestä

  • Perttuko Lötjönen piirongissaan??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eläkeputkimies kirjoitti:

Vihdoinkin ohikulkijat pysähtyvät Goodmannin kohdalla ihan jonoksi asti !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu