Vasemman puolen nappikkuuloke philips ei toimi ja joskus kumpikaan niistä ei toimi ja vaihtaa tablet-laitteeni omiin kaiuttimiin mitä tehdä?
Philips nappikkuuloke ei toimi tablet-laitteessani
T305
2152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Se on niin yksinkertainen ratkaisu kun että plugi piitä paina tarpeksi syvälle eli niintä on kahdelaisia plugeja eli 3 tai 4 napainen 3,5 mm plugi ja molemmat versiot piitäisi toimia tabletissa eli nissä on se ero että 4 napaisessa on mikrofoni johdossa mutta myös 3 napainen voi käyttä puheluhin kun sinä tapauksessa tabeltti käyttä tablettin oma mirfonia.
Tämä on minulle tuttu ilmiö kun minulla itsellä aiemmin ollut sama ongelma ja minä huomasin että toisinan sen plugin joutu paina aika kovastikin että se mene tarpeksi syvälle ja jos ei tämä autta niin silloin ei autta muu kun osta uudet kuulokkeet.
Totta kai syvälle