http://www.seiska.fi/Seiska-matkalla/Seiska-Matkalla-Alanya-edullinen-aurinkokohde/1102820?_ga=1.82947539.432773732.1472295124
– Alanya on poikkeuksellinen kaupunki Turkissa, koska siellä asuvat sekä ulkomaalaiset että eritaustaiset turkkilaiset rinta rinnan. Joka toinen ravintola ja kauppa on kurdiomisteinen, ja tästä syystä etnisiä jännitteitä ei ole Alanyassa koskaan ollut.
– Alanya on poikkeuksellinen kaupunki Turkissa, koska siellä asuvat sekä ulkomaalaiset että eritaustaiset turkkilaiset rinta rinnan. Joka toinen ravintola ja kauppa on kurdiomisteinen, ja tästä syystä etnisiä jännitteitä ei ole Alanyassa koskaan ollut.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihan asiaa. Käytännössä basaarialueen ravintolat ja puodit ovat kurdimafian hallussa. Asioimalla niissä, rahoitat vähintään mafian ja mahdollisesti myös ääriliikeiden terroritoimintaa.
Ei mahdollisesti vaan rahoitat. Olihan siitä viime syksynä julkaisu miten paljon lähtee Alanyasta rahaa pkk.lle. Tuskin tänä kesänä kuitenkaan. Sen vuoksi niitä mellakoita oli viime syksynä.
Juu, siis: Joka toinen ravintola ja kauppa on kurdiomisteinen, ja tästä syystä etnisiä jännitteitä ei ole Alanyassa koskaan ollut.
Oho.
Jps+joka+toinen+on+kurdilainen,+niin+todennäköisyyden+mukaan+vain+joka+toinen+viime+syksynä+poltettu+ravintola+tai+koju+piti+olla+kurdilaisen.+Oliko?+Ei+ollut,+täydet+100%+oli+kurdilaisten.+Sattumaako?+Ehehei.+Vai+ei+etnisiä+jännitteitä+:)
Tämä Terhi on jo täysi turkkilainen itsekin. Toimeentulonsa saa suomalaisia ja muitakin turisteja kusettamalla niinkuin kaikki Alanyalaiset.
Mitään muuta toimeentulolähdettä ei kaupunkilaisilla ole.
Huijjarit ja kusettajat joutaakin nähä nälkää.
Terhi täya huora niin vitun etova kiero kusipäinen lehmä, terhi ja detur samaa paska sakkia
Hih hih, meni suupielet korviin ja tuli oikein hyvä olo tuosta Terhin analyysista.
Enkä usko että sitä kukaan pystyy suoralta kädeltä kumoamaankaan.
Mikä vitun analyysi? Ämmän elanto on kiinni suomalaisten Alanya lomista, joten pakko kehua paikkaa, jotta sen karvaranne ukon bisnekset ei kusisi ja konkurssi tulisi
Tuo Terhin sukunimikin kertoo akasta kaiken. Toimeentulonsa saa suomalaisilta mutta sydän on turkkilainen. Luopio.
Kohta kulkee burghassa pommiliivi päällä.
Muija (os. Hiilinen) on naimisissa paikallisen hotellinomistajan kanssa, joten puheet eivät yllätä.
Kleopatra hotelli...Hirvee ylihinnoiteltu räkälä, jossa ei käy kukaan
Mikähän niistä ?? Niitä kun on toistakymmentä tuolla !
Nimi on kyllä oikein. Niitä on vain yksi, vastapäätä Aqua Parkia.