Reijo Taipale oli Jormuassa 26,8,2016 lava oli täynnä taas kerran, ketäpä siitä kiittäisi muutako kuin järjestäjää.
tanssilava
paikanpäällä
1480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos lava täynnä, niin 500-600 ihmistä. Vai onko se niin, että kerrotaan se määrä neljällä, niin tulos on 2000-2400 henkeä. Näinhän se on ollut ja tulee olemaan iänkaiken.
miks et kiitä järjestäjää suoraan? taidar vaan leuhottaa olleesi paikalla. kerro myös se että sulla oli rieskapaska housussa.
Järjestäjä kiitti järjestäjää.
Arvoko täällä taas kiittelee itseään?
Joo, tää homma haisee...
Saattaa ollakin? Onko sillä muuten otsatukka nappanahkaa?
Asiasta toiseen, toiselle tanssilavalle. Jormuassakin on erikoista touhuilua, vaan melkoista on meno Naapurivaarallakin. Lauantaina kävin pitkästä aikaa. Ok. tanssit sinänsä, oikeastaan oikein hyväkin meno, mutta kaksi asiaa kiinnitti huomiota. Leirintäalueella olivat asuntoautot pysäköity vieri viereen. Yhteen väliin oli ajettu henkilöauto niin tiukasti, etteivät asuntoautosta meinanneet päästä ihmiset ulos. Sitten karaokebaarissa isokokoinen järjestysmies otti videota. Kysyin häneltä, että onko hänellä lupa videointiin. Vastaus oli tyly "on." En kysellyt enempää. Olen kuullut, ettei lainkirjaimen noudattaminen ole tässäkään tanssipaikassa ykkössijalla. Mitäpä olette kaikentietävät viisaat mieltä?
Julkisella paikalla saa tehdä mitä lystää.
No no elähän liikaa kirjoittele, voiko sitä tapella miten lystää julkisella paikalla ,taitaa löytää itsensä putkasta sen jälkeen.
Missä napiksela on leirintä alue?
Puhumattakaan karaokesta.
Karavaanarit siirrytään toiseen tanssipaikkaan,niin eiköhän tavat muutu Naapurivaarallakin.
Karanka tai Oulujärven lava olisivat sopivia kohteita.
Tervemenoa. Teille olisi leirintäalueita lähellä, Lomakeskuksessakin. Miksi pitää työntyä rähjäämään "oikeuksistaan" pysäköintialueelle?