Tiedän monia tapauksia omasta kaupungistani, jossa aikuistet ihmiset on sanoneet, että on jossain kummitellut siten, että ovat nähneet kun tavarat leijuu ilmassa itsestään yms. Niitä on niin monia joista on toisen kautta kuullut, että pakko melkein uskoa itsekin sellaiseen.
Itse olen eräretkilläkin monesti nukkunut ihan pimeässäkin metsässä tähtien alla, enkä ole koskaan pelännyt saatikka kohdannut kummitusta tai metsän henkeä. Ainoa pelottava asia on, että karhu tai hirvi tulisi yöllä kylkeen tönimään. Olisin kyllä kovin kiinnostunut käymään talossa jossa leijunta ilmiötä tapahtuu.
Kummittelu joillekin kai tottakin
HyvääToivottaenJokaise
1
168
Vastaukset
- Tohtori_Tiivitaavi
meillä tuli partiossa ollessa aavekarhu telttaan ja sitten se työnsi kalmaiset kouransa Penan housuihin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165