Keuruun ABC

Poikettiin ruokailemassa su 28.8.2016 .olipa kiva ja reipas henkilökunta ja ruoka mahrottoman hyvää ja makoisaa.maakunnan parraat eväät.
29166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Trolli, trolli, trolli.......................................!!!!!!!!

Äänestä

ABC:t on yleisestikin hyviä ruokapaikkoja.

Äänestä
  • ABC,n ruoka einestasoa, palvelun taso vaatimatonta, paikat usein epäsiistejä mutta tällainen kyllä kelpaa Suomalaisille kun ei olla totuttu parempaan.

    Äänestä

  • jauhelihalehtipihvi kirjoitti:

    ABC,n ruoka einestasoa, palvelun taso vaatimatonta, paikat usein epäsiistejä mutta tällainen kyllä kelpaa Suomalaisille kun ei olla totuttu parempaan.

    Jos joku kehuu ABCn ruokia, niin täytyy kyllä todella ihmetellä, että kuinka huonoa ruokaa kyseinen henkilö syö esim. kotonaan?
    Joskus joutunut olosuhteiden pakosta noissa aakkosbaareissa syömään ja täytyy ihmetellä, että miten joka paikassa se ruuan taso on yhtä surkea.........

    Äänestä

  • Pitää kyllä paikkansa että ABC:eiden kesken on yllättävän paljon tasoeroja ruoan laadussa.
    Riippuu siitä millainen kokki.
    Itse ajelen työkseni paljon etelä-Suomessa ja Pirkkalassa ja Hyvinkäällä parhaimmat kokit.

    Äänestä

Huono sitä on mitään kotiruokaan verrata, kun ajat 10h päivässä. Siinä ei paljon kerkiä alkaa trangialla valurautapannua lämmittelemään. Abc:llä kusitauko, tankkaus ja ruokaa naamariin. Ihan hyvin pöperöt noihin hintoihin. A'la cartet sitten vapaalla.

Ruoka on polttoainetta!

Äänestä
  • Suomi on täynnä hyviä ruokapaikkoja johon myös mahtuu pihaan isommallakin autolla...... joten ei sitä trangiaa tarvi mukana pitää!
    Mutta ABCt ei kuulu siihen joukkoon, mistä saa hyvää ruokaa, valitettavasti! Eikä niissä muissa paikoissa se ruoka ole yhtään sen kalliimpaa "seisivassa pöydässä"!
    Mutta saahan sitä toki syösä vaikka kengänpohaa, kylmänä tai lämmitrettynä, jos ei paremmasta välitä!

    Äänestä

  • Millaista on kengänpoha?

    Äänestä

  • EnMEnisKehumaan kirjoitti:

    Suomi on täynnä hyviä ruokapaikkoja johon myös mahtuu pihaan isommallakin autolla...... joten ei sitä trangiaa tarvi mukana pitää!
    Mutta ABCt ei kuulu siihen joukkoon, mistä saa hyvää ruokaa, valitettavasti! Eikä niissä muissa paikoissa se ruoka ole yhtään sen kalliimpaa "seisivassa pöydässä"!
    Mutta saahan sitä toki syösä vaikka kengänpohaa, kylmänä tai lämmitrettynä, jos ei paremmasta välitä!

    Kerropa sitten ne sinun mielestäsi paremmat paikat. Vaatimuksena vielä tankkausmahdollisuus ja nopea palvelu. Paikan pitää olla myös isojen teiden välittömässä läheisyydessä.

    Äänestä

Kävin kerran keuruun ABC:lla, henkilökunta ihan mukavaa joo mutta muuten sitten onkin yksi surkeimmista abseista suomessa.

Äänestä

Paskaa ruokaa sikakalliilla hinnoilla.
Ollaanhan Suomessa!

Äänestä

Kuinkahan moni teistä kirjoittajista on käynyt oikeasti Keuruun Abcllä syömässä? Veikkaanpa että ei muut kuin aloittaja. Itse käyn miltei päivittäin ja ruoassa ei ole ollut mitään vikaan. Aina se ei ole mieleistä. Kuten esim. Eilen silakkapihvejä..
Aina ei kannata yleistää.. herää kysymys että osaatteko lie tehdä itse ruokaa?

Äänestä
  • Joskus joutunut "olosuhteiden pakosta" jopa Keuruunkin ABC:llä syömään, tosin silloin joku muu tarjosi, mutta muualla liikkuessa on tullut joskus käytyä ja ei todellakaan ole mitään kehuttavaa nuo "mössöt" joita ruuaksi kehuvat!
    Eli kyllä nykyään yritän välttää moisia paikkoja, jos vaan on joku muu vaihtoehto olemassa!
    Ja voin kertoa että että itse tekemälläkin, vaikka silmät kiinni, saa parempaa kuin nuo ABCn ruuat.

    Äänestä

Olkaahan kiitollisia, että siinä on ABC ..työllistää kuitenkin Keuruulaisia mikä ei paikkakunnalla aivan itsestäänselvyys

Akkamaiset rutisijat hiiteen

Äänestä
  • Siinäpä viisas ja järkevä kommentti.......kaikenlaisia idiootteja .....

    Äänestä

Jos ei itse pysty ruokiaan ostamaan ja joutuu olemaan toisten siivellä, niin on parempi sitten olla hiljaa, eikä meuhkata täällä. Absin ruoka Keuruulla on aivan hyvää huoltamoruokaa.

Äänestä

Huomenna menemme koko perhe syömään keuruun ABC . 2 aikuista ja 4 lasta ( omaa) kiva paikka .hyvä henkilökunta ja hyvä ruoka parempi mieli. T : saarioisten äitit

Äänestä
  • Vastuutonta syöttää lapsille ABC,n moskaa.

    Äänestä

  • kotiruokaaa kirjoitti:

    Vastuutonta syöttää lapsille ABC,n moskaa.

    Sinulta pitäisi takavarikoida näppäimistö tuon paskan suoltamisen takia. Edesvastuutonta antaa moinen laite sinulle.

    Äänestä

  • Rupesiko omatunto kolkuttamaan kun laiskuuttasi pilaat lapsiesi terveyden?

    Äänestä

  • Kerroppa missä ja miten se lasten terveys pilaantuu?

    Kerro minkä ruokien ravintoarvot eivät ole sopivia lapsille ABC:llä? Uskon, että ABC:n ruoka on moninkertaisesti terveellisempään kuin sinun tekemäsi.

    Äänestä

  • Usko ihan mitä vaan haluat.

    Äänestä

  • Eipä sinusta ole todistamaan väitteitäsi. Uskomukseni on näytetty toteen ja tämä oli tässä. Louskutat leukojasi, ilman mitää todisteita. Perus reppana siis. En voi toivottaa onnea matkaan vaan toivotan sitä kotiisi koska siellähän sinä luuraat. Syö hyvin!

    Muista, että hedelmä päivässä pitää lääkärin loitolla, niin sinun ei tarvitse lähteä edes sinne kotoasi.

    Äänestä

  • Hedelmä päivässä pitää lääkärin loitolla.....jos ja kun tietämyksesi on tuolla tasolla en yhtään ihmettele ruokailutottumuksiasi.

    Äänestä

  • No kerros mikä vika niissä hedelmissä on? Olet sinäkin luultavasti semmoisen nähnyt joskus internetissä.

    Äänestä

Noutopöydän hintaan sisältyy salaatti- ja leipäpöytä, juomina vesi, maito ja kotikalja sekä jälkiruokana kahvi tai tee ja vaihtuva jälkiruoka.

Tuohon salaattiin kun lisää tänään tarjottavaa uunilohta, niin ei voi erehtyä. Lapset jos eivät tykkää lohesta, niin heille onkin suoraan kotimaisesta lihasta tehtyjä lihapullia. Uskoisin, että toimii paremmissakin piireissä! Itse asiassa sitähän pitääkin käydä muutenvaan tuolla syömässä, kun ei ole hetkeen tullut.

Ja elkää köyhät vinkuko kateellisina jos teillä ei ole varaa edes ABCilla käydä syömässä. ;)

Äänestä

Ruoka kylmää ja mautonta.

Äänestä

Ruoka kylmää ja mautonta

Äänestä

Eräs henkilö kirjoitti taannoin toisella keskustelupalstalla, että jos kaveri pyytää ABC:lle syömään, niin en voi olla lyömättä. Tunteen voin vahvistaa sillä joitakin kertoja olen itsestäni riippumattomista syistä joutunut noissa syömään. Viimeksi kesällä Juvan ABC:n eväät jäivät lautaselle kun ei niitä voinut ihmisen ruoaksi kutsua. Älkää hyvät ihmiset pilatko päiväänne syömällä ABC:llä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PippuriaHyllylle kirjoitti:

Poikettiin ruokailemassa su 28.8.2016 .olipa kiva ja reipas henkilökunta ja ruoka mahrottoman hyvää ja makoisaa.maakunnan parraat eväät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu