Voimienkoitos

Nyt alkaa olee vanha kunnon meno kun ambulancea ja poliisia tarvitaan Keuruulla. Mitkä oli osanottajat ja kumpi voitti.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Se selviää että kirjoittaako paikallislehti asiasta mitään vai ei.... siitä voi aika paljon päätellä ketä on ollut osllisena!

Äänestä
  • Eipä ole näkynyt kirjoituksia? Eli jotain matu agendaa tiedossa siis?

    Mitä sanoo puskaradio??

    Äänestä

SuvakkisDream pieksi äitinsä Megamarketin edessä kun tämä ei antanut kaljarahaa eikä suostunut pesemään poiksnsa kusemia alkkareita.
Paikalle onneksi sattui yks maahanmuuttaja joka pyyhi kyseisellä partalapsella Megamarketin tuulikaapin lattian.
Sitten joku soitti poliisit.

Äänestä
  • Ai siellä on ollut matuja välinen taistelu. Jäikö ne parroistaan toisiinsa kiinni. Siinä onkin ollut näky. Homostelu voi olla vaarallista.

    Äänestä

Ketä siellä oli osllisena...voi veli hyvä, opettelisit kirjoittamaan!

Äänestä
  • Sisko rakas, kolmen pisteen jälkeen kuuluu jättää pikku rakonen ennen seuraavaa kirjainta. Toinen vaihtoehto on se, että jätät sen pikku rakosen ennen niitä kolmea pistettä. Laittelen tähän loppuun vielä huutomerkin, jotta sinäkin asian ymmärtäisit!

    Äänestä

Kun nyt aloit leikkiä opettajaa, niin pitäisi sinun tietää, että pikkurakonen sanana kirjoitetaan yhteen. Minäkin laitan sinulle huutomerkin, että ymmärtäisit.

Äänestä
  • "Pikkurakonen" kirjoitetaan kylläkin yhteen ja missä on se lupaamasi huutomerkki?
    Laitoit perään pelkän pisteen. Oletko niin onneton, ettet erota huutomerkkiä pisteestä?

    Äänestä

  • Voi sun kanssas. Se mistä sinä puhut, siis kai itsestäsi, kirjoitetaan pikkurakkoinen. Pikku rakonen on taasen aivan eri asia. ! ! huomaa pikku rakonen huutomerkkien välissä.

    Äänestä

  • Yusuf_Bulla kirjoitti:

    Voi sun kanssas. Se mistä sinä puhut, siis kai itsestäsi, kirjoitetaan pikkurakkoinen. Pikku rakonen on taasen aivan eri asia. ! ! huomaa pikku rakonen huutomerkkien välissä.

    Heh!
    Totta ja oikein mainitsemasi kirjoitus asut molemmissa tapauksissa.....

    Äänestä

Näin helppoa on johdattaa keskustelu alkuperäisestä aiheesta sivuun, kun tällä palstalla provosoidutaan kaikesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Townpolice kirjoitti:

Nyt alkaa olee vanha kunnon meno kun ambulancea ja poliisia tarvitaan Keuruulla. Mitkä oli osanottajat ja kumpi voitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu