suhteet, yleista pohdintaa ja muuta siirappia

od3

Sup buddys nykyää niit luotettavii ihmisii o vhä harvas mut se on sitä nuorte miesten friend zonee sellast pullisteluu ja egoiluu jne. Kyllähä niit lojaaleiki o mut porukka vaa menee kirommaks ehk yks syy miks vaikee luottaa ihmisii ja luoda niit uusii suhteit ku entiset ollu aika moist draamaa eli niin sanottuu soutamist ja huopaamist ps. Kyllähä tytöt erottaa naisista tytöt haluu huomioo ja naiset kunnioitust.

Mut anyway ois kiva löytää joku kiva, kaunis, luotettava mimmi jonka kaa vois myös puhuu milloinki mistä ja tehä kaikkee tähä kainaloo eli en tässä pelkkien reisien lämmön toivos täs höpötä vaa niin sanotusti sydämme asial ;) meni vhä siirapiks mut fuckit ei sitä tarvii heittää koko aja mitää neroo riimmii tai matsoilla ihmiset olkaa yourself henkee ja veree

Viel kysyn nais puolisilt tällee pikaasee jos o suora selkäne hoitaa hommansa eikä ofc mikää kivi kasvo nii onks se teijjä mielest iha turn off jos polttaa dullaa sillo tällö ihmisil o vaikee käsittää riippuvuudet ja ongelman eroo aina löytyy niit igroranttei jota tulee pätee mut sellast se o.
Oon 98 jätkä vantaalt :)

4

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miks sekotin tekstin tai jotai ;DD

    • Hei ihan oikeesti tiiän et se on joillekkin henkisesti rajoittuneille vaikeaa, mutta yrittäisit ees tossa kirjottamisessa D: En mä itekkää mikää äikänopettajan unelmaoppilas oo mut vois sentään yrittää.

      • cbnncx

        Musta toi oli aika taiteellinen teksti. Kirjoitti omalla kielellään. Voisi löytää jostain tajunnanvirtaromaanista. Selkeä se ei kyllä ollut.


    • cnmbx

      Mikä on dulla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1161
    Aihe