Miksi saan oireita netin käytöstä?esim jos joku lähettää sähköpostin tulee mulle kroppaan oireita josta tiedän että nyt tuli e-mail vaikka kone ei ole edes päällä?Oireet on kuumotusta ja hikoilua selässä ja voimakasta tykytystä päässä.siis vain jos toiminta netissä koskee jotenkin minua?ihan kuin netti muuntais sähköpostit ja tekemisen sisällöt tunnetiloiksi jotka kohdistetaan sähköpostin saajaan?
osaisko joku kertoa?
eivoikäsittää
51175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei tietokoneen ja netin ole tarkoitus matkia ihmistä vaan kone on kone ja ihminen on ihminen.
sähköyliherkkyys-
Olen huomannut aivan saman asian. Monet epäilevät, että yseessä on kenties evoluution kehittämä kyky, mutta itse uskon elektroniikkavalmistajien asentaneen kehoomme elektroniikkaa meidän nukkuessamme sikeästi.
Sammutapas nettiyhteyden, vedä yhteyskaapelin pois atk-seinärasiasta ja sammutta modeemin, riippuen siitä,millainen systeemi sinulla on. Eli säteily poikki. Siten katsot kun tiedät että posti on tulossa. Et varmaankaan saat silloin näitä tyyppillsia sähköyliherkyyden oireita.
Sinulla on selvänäkijän kykyjä.