Suomen koululaitos hunningolla

opettajaExxx

Tärkeintä tuntuu olevan, että opettajat saadaan kokouksiin
työajan jälkeen ja joka viikonloppu koulutukseen.

4

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokouksiin

      Meillä on pidetty opettajakokous joka maanantai kaksi tuntia ennen oppilaiden tuloa. Minulle ei ole vielä selvinnyt miksi.
      Voiko olla niin, että asioista päättävät ne jotka eivät osaa opettaa?

    • MarkkuSavol

      Niin nimenomaan on. Lappeenrannassa on lakimies Willberg koulutoimen johdossa.
      Tyhmempää ja kierompaan koulutoimen johtajaa et löydä.

      • Mennyttä_muistellen

        Kaipa rehtorit ovat niin tympääntyneitä töihinsa, että he uskovat jonkin parenevan, kun he parituntia joka viikko yksinpuhelua harrastavat ja opettajat kuuntelevat. Mutta se mitä opettajat tekevät ei ole rehtorille mitään, vain se ihana järjen valo jota rehtorit höpinöillään loihtivat on jotakin. Nykykoulu on kuin Pohjois-Korea pienoiskoossa.

        Koittakaahan opettajat jaksaa, kaikesta hallinnon kiusanteosta huolimatta. Ja pitäkää kriisikansiot ajantasalla, myös kaikki muut kansiot.

        Kohta te pääsette laatimaan taas uutta opetussuunnitelmaa ja siitä aivan fantastinen verrattuna tähän uusimpaan.

        Ikävä kyllä, Pisajuna jätti meidät, johtunee siitä, että suurin osa koulun henkilökunnast ja hallinnostaa on jo peruskoulun käyneitä ja heiltä puuttuu koulunkäynnin perinne.


    • Isoisäsi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe