Mitäs siellä likiksessä eilen oikein tapahtu ku karhuryhmä piiritti mp5:set ladattuina ??
Piiritystilanne likiksessä
11
143
Vastaukset
- Janne119
Joku toikkanen mika tai miika oli räiskiny haulikolla.
- vieressäseuraajaa
Tuskimpa tuo heppuli osaa edes käsitellä tuommosia vehkeitä.Jotai muuta on voinu sekoilla kyllä.Sen uskon helpostikkin.
Jaa, meinasitko, että karhuryhmä on tullut yli 300 kilometrin päästä Helsingistä piirittämään Äänekoskelle haulikolla ampujaa?
- rapareper
Jos kuitenkin olisi ollut kyseessä vaativien tilanteiden erikoisryhmä? Näitä on sijoitettu ympäri suomea.
- Ihimittelijä
No ei nyt karhuryhmä kuitenkaan, mut sainpahan huomionne, kuulemma kypärät päässä poliisit oli ollu siellä piirittämässä. Oiskohan vaan ollu joku pidätystilanne, ampumisesta ois kyllä ollut lehdessä
- Kfkekfjkw1
Höpö höpö, jos olisi ampuiltu niin olisi jo ÄkS/iltassnomissa
Jotain siellä on ollut, kun sukulainen oli kotiinsa mennessään nähnyt palo ja poliisiautoja siinä Lihtaajantien nurkilla ja eilen oli joku ollut joku valkoisiin suojahaalareihin pukeutunut poliisi siinä kerrostalon luona. Jos tuolla olisi ammuskeltu, niin todennäköisesti ABC:llä olleet "entisen liikkuvan poliisin" partiotkin olisivat lähteneet paikalle. Kuulin myös, että Markkamäen suunnillakin oli ollut joku poliisioperaatio, liittyisiköhän tähän Likolahden tapaukseen?
- pöhkueri
Joltai jääny velat pystyyn taas. ={)
- Tuh
Niemelänkatu
Kävin äsken tuolla Likolahdessa ja Lihtaajantiellä oli poliisin siviiliauto parkissa ja kaksi naispoliisia istui kyydissä. Toisella oli poliisin liivi päällä. Taitaa jollain olla haku päällä. Olivat viime viikolla käyneet jokaisessa Lihtaajantien kerrostalossa kyselemässä asukkailta havaintoja jostakin. Lisäksi olivat tutkineet jotain pakettiautoa parkkipaikalla ja olivat avanneet auton sivuoven, niin ovi oli jäänyt heidän käteen.
- jännääon
No tutkisko sitä Rämäsen murhaa??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877