Heips, onko enään käytäntöä että työnantaja muistaisi työntekijää joka on ollut talossa esim. 10v? Lasketaanko aiemmat saman alan työvuodet mukaan. Itsellä tuli 8v täyteen samassa paikassa ja aiempaa kokemusta on noin 2.5v, kiinnostais tietää huomioiko työnantaja enään mitenkään vai onko jo poistunut käytännöstä tämäkin.
Palvelusvuodet
moppimanta
1
<50
Vastaukset
- 5792
Riippuu työpaikasta. Jossain saa kukkapuskan ja pinssin jos on alut samassa talossa 10 vuotta. Jossain saa kokemuslisän palkassa jos ok työkokemusta yhteensä yli 10 vuotra. Kaikkialla tätä ei huomioida ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 314224
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344037- 613655
- 873511
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans313500Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643311- 812876
- 542805
- 252596
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142294