Tukeeko Opera (39.0.2256.48) javaa? Olen yrittänyt saada javaa toimimaan tuloksetta. Sama juttu sekä win10:ssä ja linuxissa.
Opera ja java
3
135
Vastaukset
1. Java plugin ei kuulu selaimee
2. Java plugin on vanhaa tekniikkaa että se ei kiinnosta oikein ketään, joten sen saaminen toimimaan onnistuu rajatusti
3. Java pluginin ja selaimen välinen rajapinta ei ole standardi, että se edellyttää myös vakautta.
Operassa ei ole sitä vakautta ja sitä tuskin on sillä testattu sen kanssa.
Oikea tapa on hävittää Opera siitä Windows 10:stä ja käyttää Windows 10:stä vielä löytyvää IE11 selainta ja asentaa Java plugin tähän ja rajaa sen toimimaan vain siinä paikassa missä sitä tarvitsee.
Ja käyttää sitä IE11 vain siihen. Sitten voi kaiken muun selaimen käytön tehdä Windows 10:n Edgellä.- näin-meillä
Miksiköhän joku on niin nuija että luulee kaikkien toistenkin olevan kiinnostunut vain niistä asioista mistä hän itse on kiinnostunut??
Katselinpa tuossa äsken vormulaa paikasta mikä vaatii Flash Playerin ja nyt siirryn katsomaan vueltaa jossa on sama vaatimus.
Pienenpänä katselin kateellisena kun isommat kollit ajelivat Jawa zz:lla."On itse kiinnostunut?"
Kai tiedät sen että tässä nyt on kyse teknologiafirmojen kiinnostuksista, esim. Oracle, Microsoft, Apple, Google, Canonical, Red Hat, Mozilla jne.
Java selain pulikat ei kiinnosta ketään, onneksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513635Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142570Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781817Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431678- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421592Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281456