Olen siis 14v tyttö ja menin syksyllä kasille. Uudet seiskatki tuli sillon. Olin aika mad asiasta koska vanhemmat (ysit) kaverit lähti ja et jotku pikku penskat tulee sit sinne:D Pari viikkoa oli koulua käyty ja mieli ei vieläkää ollu muuttunu. Sit näin yks päivä sellasen mua vuode nuoremman pojan. Oikeesti vaa sulin tyylii siihe paikkaa ja jäin vaa tuijottaa sitä. Se poika oli vaa jotenki nii mulle oikeen olone. Se tuntu siltä olisin rakastunu saman tien. Sen jälkee mieli muuttu, onha ne seiskat iha mukavia muksuja:D Samana päivänä selasin vaa facea ja katoin iha läpällä sitä "ihmisiä joita saatat tuntea" , kaikki tietää:D Siellä sit oli tän pojan profiili! Menin kattoo tän profiilia ja musta sillä oli kans maailma ihanin nimi c: Pistin kaveri pyynnön ja hän hyväksy sen:) Seuraavana päivänä tää poika vaa katto mua koko aika koulussa ja seuras ns mua sen kavereitte kans:D Aloin kans seuraa häntä ig:ssä ja samoi tää poika mua:3 Nyt tän pari pv aikana hän on aina hymyilly mulle jos kävelee vastaan, hakenu ns huomiota ja jos on kaveri porukas nii tän poja kaverit on sanonu tälle jotaki ja ne sit on kattonu mua ja alkonu ns tönii ja leikil kiusaa sitä:D Voisko siis olla mahollista et hänki olis kiinnostunu musta ja miten voisin edetä? :3
Ihastuin nuorempaan
14vtyttöö
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Aww aika söpöä. Kerro lisää teistä molemmista nii tiedetää ootteko oikeita toisillenne;)
Joo:D No siis emmä ny tiiä oikee mitä kertoo mut jooh. Tää poika on puoliksi venäläinen, polttaa niiku minäki, kummatki ollaan kans sosiaallisia, puheliaita, rohkeita, villejä:D, mukavia, joskus rauhallisiaki :'D yms, samanlaine huumorintaju kans löytyy ja musamaku. En ny muuta osaa kertoo:D
SIIS OOTTE 13-14V JA POLTATTE?! MITÄ VITTUA MAAILMA?!
No joo, tyhmäähä se on mut ei pitäs olla sinun ongelma:)
Se on kaikkien veronmaksajien ongelma, ootte hirveitä. Hävetkää, roskat.
Ei ole sontaseppojen ongelma ainakaan.
Mee juttelemaan sille pojalle
Ei must oo siihe xd
Oot nolo.
Alemmat luokat ei sais ees ihastua, voitte vielä vahingossa tehä äpärän...
Mee juttelee sille, jos "et viittii" nii sit ei kyllä kovin vakavasta ihastuksesta ole kyse, ottaen huomioon että sanoit itseäsi "puheliaaksi sosiaaliseksi ja rohkeaksi"
No entiiä ny kui vakavaa on mutta emmä sitä pelkkänä kaverina piä. Yleensä ei oo ongelmaa mennä juttelee ihmisille/tutustuu usii ihmisii mut nyt tuntuu vaa vähä vaikeemmalta jos se vaikka torjuu mut tai jtn:'D
Jos tyttö ei viitti mennä juttelee jollekin pojalle, ku se on ihastunu siihen, niin se likka oikeesti tykkää siit jätkästä ja ei uskalla siks ku pelkää niin vitusti nolaavansa ittensä! Ooksä niinkun tyttö vai poika? Jos oot tyttö, sun pitäis tietää se!
Iha yksilöllistä mite ihmiset käyttäytyy ihastuneena. Sillo ku ite oon ihastunu nii mee vaa iha lukkoo sen seuras yms. Ja kyl mä siitä iha oikeest tykkään vaikken ehkä iha heti uskaltais juttelemaan mennä.
Juu tyttö olen, ja itse olen kokenut vain yhden vakavan ihastuksen, 3vuotta sitten. Panttasin tilannetta pari kk ja sitten kysyin suoraan mitä hän minusta ajattelee. Eipä oikein mitään. Edelleen ollaan kavereita, ja tykkään hänestä edelleen vaikka en usko että hän edes muistaa tapahtunutta. Siinä mielessä kai ymmärrän jollain tasolla, mutta päällisin puolin olen aina ollut niitä "mennään nyt vaan sanomaan" ihmisiä :'(. Oletan sinutkin tytöksi?
Oikeesti, ette te ees sais ihastua. Tupakoivat, alempaa luokkaa edustavat, naurettavat tyypit eivät vaan saa ihastua.
Elä leiki kovista, hupiukko sinä oot
En, vaan kuulun ylempään luokkaan ja olen kiltti tyttö. Sinä tässä se kovis olet, kun tupakkaakin poltat. Häpeäisit.
Tuu joskus röökille nii mieli muuttuu:) Mä tarjoon
Mite se poika hakee huomiota?
Kertoo sen saavutuksista, leikkitappelee/painii sen kavereitte kans, tulee yleensä läheisyyteen istuu ja vilkuilee koko aja yms.
Kuulostatte molemmat joltaki nuorisorikollisilta!XD Aika goals, kaks pahista ihastuu;)