Hinta taso

aliaslisa

Hinta taso Phuketissa nykyään ?onko taksit kalliita esim.pienillä matkoilla ?

9

262

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taksiMyös

      Tottakait taksit maksaa enemmän kuin tuktukit, mutta, jos Phuketiin saakka mielit, niin kyllä taksimatkoihin pitää tarvittaessa olla varaa.

      • nakluan.kingi

        Kyllä Bangkokissa Taxi-Meterillä on halvempaa liikkua kuin tuktukilla.


    • lapinlilja

      Todella edullista, taksit ja tuktukit maksavat samanverran pienillä matkoilla ja hinta aina nähtävissa "asemilla".

      • mäkinmeen

        mitäs maksaa karon-patong väli tuk-tukilla?


      • ohiOnni

        Saat rahaa kulumaan lomalla, joten, vaikken muista, että mitä taksit/tuk tukit tarkalleen maksavat, niin loma on kallis. Kallis, jos asut hyvin, syöt hyvin, liikut kohtalaisesti ja ostat retkesi matkanjärjestäjältä.


    • Toru

      Karon-Patong. 400 paikallista. Sitä ne vinkuu. Mafia ku on 😡

    • 654767567657

      Phuket on hinnoiltaan kallein kohde thaimaassa, kuljetuspalvelut maksavat paljon, samoin hotellit... tuk tuk on kulkuneuvoista kallein taxi halvin, jos bussia ei huomioida... ja vaadi että taxi ajaa mittaripäällä... ja maksa mittarin osoittama summa. Vertailun vuoksi alkumaksu on 35b ja noin 3 kilsan matka maksaa noin 40b, 6 kilsan... 60b... taxi 75 kilsaa kolmetuntia odotusta 454b yhteensä 5 tunnin matka.

      • Toru

        Phuketissa kuljetuksen muita kalliimpaa. Majoitus ,ruokailu, opaspalvelut ym. samaa hintatasoa ku pattaya. Hua hinn hinnat ei kiinnosta.


    • Hei Phukettiin menijät miettikää. Olen viisi vuotta maksanut taksikyydistä Suvarnabhumilta Cha amiin (noin 180 km) 1600 bathia. No Phuket tuli nähtyä 20 vuotta sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1872
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1270
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1011
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      888
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      884
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      62
      716
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      32
      612
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      508
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      12
      495
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      491
    Aihe