Mä siis oon ihastunu tosi moneen henkilöön. Mun ihastukseni kuuluu tyttöjä ja poikia. En oo varma että oonko bi. Samaan aikaan hoen itselleni että oon hetero. En uskalla kertoa kenellekään, en ees ystäville. Saisinko neuvoja tilanteeseeni??
En tiiä mistä tykkään
2
185
Vastaukset
- Olekukaolet
ekaks. Lopeta hokeminen että olet hetero ja senjälkeen elä pv kerrallaan. Itelläni meni noin 6kk tietää varmaksi mitä olen. Aluksi ajattelin että en voi tulla kaapista ulos kavereilleni ikinä, nyt siit on vuos ja 1kk ja kaikki tietää että olen lesbo. Kaverit otti tosi hyvin samassa sain tietää että paraskaverini on bi. Mut toi sun tilanne kuullostaa että voisit olla bi. ei kannata miettiä joka pv mitä on. Tottakai aina on joku hater mut niist vaan ei kandee välittää. Muista myös se et, älä rakastu sukupuoleen vaan ihmiseen.
- ihastuja
Bi on reaalissa varmaan yleisin suuntaus, vaikka muuta väittävät. Oon mäkin ihastunut moniin ihmisiin ja se tekee elämästä kivaa. Luokittelu on keinotekoista höpötystä, mut ihastuminen on aitoa :)
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979