Michael Jackson ja Timpe puolustautuvat varmaan molemmat sillä, että LAPSET itse halusivat seksiä, eikä heidän mielestään siinä ollut mitään väärää kun aikuinen mies suostuu seksiin alaikäisen kanssa. Jokainen PEDOFIILI yrittää puolustella hirveitä tekojaan ja päästä vastuusta kuin koira veräjästä. Pedofiilit pitää saada hoitoon ja suljettuihin laitoksiin!
Michael Jackson & Timpe
tuomari x
5832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos harrastaa seksuaalista kanssakäymistä useamman 15-16v tytön kanssa molempien osapuolien halutessa
Jos käyttää alle 10v poikia seksuaalisesti hyväksi.
vähän eri asiat.. ei noita voi laittaa muottiin..
sitäpaitsi näitkö kun nää asiat tapahtu vai ootko vain yks median orja muiden joukossa?
äskeiseen juttuuni. En puolusta timpeä&jacksonia, vaan tarkoituksenani oli saada itsesi ymmärtämään mitä sanot/syytät, ennen kuin teet niin. Media sanoo mitä sanoo, ei se tarkoita sitä että se on totta tai, että sunkin pitää sanoa niin.
Lopuksi.. jos laitetaan mut, timpe ja jackson veneeseen niin mä olen se jolla on pelastusliivit.
mä olen ihan samaa mieltä sun kanssa eihän niitä voi ees verrata.. mua ärsyttää ku kaikki haukkuu vaikka ei tiedä ees et miten se asia on oikeesti menny..
Ensinnäkin Timpe ei oo mikään pedofiili, jos peuhaa ton ikästen pissiliisojen kanssa ja toisekseen Jackson nussii jotain alle kymmenvuotiaita poikia. Ei todellakaan voi verrata keskenään!
Kun esim.avioerotilanteessa lapsen äiti tai lapsi keksii alkaa syyttämään pedofiiliksi vaikka mitään sellaista ei ole sattunut onko silloinkin pedofiili???? Tiedän tapauksia missä näin on käynyt ja syytteeseen ei ole ollut aihetta. Kuinkahan paljon näistä pedofiili syytteistä on keksitty??? On niin helppoa lähteä syyttämään mut sit ei ajatella seurauksia. Ja kuinka monta kyseisen syytteen saanutta istuu aiheetonta tuomiota linnassa??? En kiellä enkä itsekään kyllä hyväksy pedofiliaa koska se on olemassa kansainvälinen ongelma. Ihan yhtä hyvin voi uhri ollakin syytetty eikä syytteen keksijä. On niin helppo lähteä nostamaan syytettä kun asia on esillä joka puolella,siihen on sit vaikea mennä sanomaan et mihin syytteet perustuu enkä kyllä halua puolustaa oikeita syyllisiä oli se sit ns. hyväksikäytetty tai hyväksikäyttäjä.