Naisia missä ne ovat?

Jämsässä hyvin vähän sinkku naisia.
14331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tarkoitatko sinkkunaisia?

Äänestä
  • Kun sinkkunaiset liikkuvat samassa ryhmässä, he viestivät haluavansa yhden illan suhteita.

    Äänestä

Sehän on aivan luonnollista. Nuoret naiset ovat sivistyneitä ja laatutietoisia. Tämä tason "nousu" näkyy siinä, että he muuttavat suurempiin kasvukeskuksiin. No tietysti vastaavat nuoret miehetkin tekevät näin, mutta sitten on näitä rasvareittein, maajussien ja rahtareitten jälkeläisiä. Nämä ns. reppanat eivät pääse irti äideistään ja jäävät paikkakunnalle jatkamaan isiensä jalanjälkiä.

1Äänestä
  • Turvenuijien ja laivurien jälkikasvu kuuluu ehdottomasti tuohon säälittävään Jämsään jääneiden ryhmään.

    Äänestä

Oottekste kaikki sitten jotain ulkopaikkakuntalaisia, jotka tänne kirjoittelette?

Herää kysymys: miksi?

Kaikki jämsäläiset on turvenuijien jälkikasvua jos oikein totta puhutaan. Niin kuin kaikki muutkin suomalaiset.

Äänestä
  • Paitsi tuo "kansainvälinen", joka polveutuu apinasta! Ja on kaikkein säälittävin!

    Äänestä

Jämsään jäävät vain rasistit! Kaikki sivistyneet ovat laillani Helsingin Yliopistossa.

1Äänestä
  • Helsingin yliopisto, ei Helsingin Yliopisto

    Äänestä

Ja täällä taas tyypilliset jämsäläiset paskahousu ressukat haukkuvat ja nimittelevät ihmisiä kun ei kantti kestä tulla puhumaan kasvotusten mikä mieltä painaa.
Toiset lähtevät, toiset jäävät ja jotkut lähtevät ja tulevat erinäisistä syistä takaisin...
niin se elämä meitä heittelee. Toisekseen jokaisella on kai oikeus valita asuinpaikkansa
ilman että häiriintyneet yksilöt heitä valinnoistaan arvostelevat ja haukkuvat.
Kun ei tiedä syitä eikä seurauksia, niin kannattaa jälkeenjääneiden seläntakana haukkujien pitää mölyt mahassaan ja alkaa kehittämään itsesuojeluvaistoa jos ei sitten väkivaltainen kuolema ole nimenomaan tavoitteenakin.

1Äänestä
  • Olipa sinunkin kommentissasi paljon haukkumista ja nikellä se sinäkin kirjoitit, joten ei kestä se sinunkaan kantsii.

    Äänestä

Mene Viipuriin niin kyllä löytyy!

Äänestä

Eivät uskalla liikkua kylillä on piaan ilottelijan maine on jämsässä maine pidettävänä ykkösenä niin on pienet kuviot.

Äänestä

Täällä ollaan. Annan piparia.

Äänestä

Tervasmäessä ne jakaa piparia ne parakin tytöt sille potenssilääke hörhölle,näky oli karmaiseva väitti naapuri rivitalosta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hevosnaiset kirjoitti:

Jämsässä hyvin vähän sinkku naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu