No nyt alko jo rehtoritkin

edutpoisjaheti

ulisemaan kun pitäs töitä tehdä eikä laiskotella!!!
On tuo opettajan homma kummallista, lomista ja vapaista ja lyhyistä päivistä ei koskaan mainita mutta kun pitäisi töitä tehdä niin heti aletaan inisemään.
Palkat on liian suuret työtunteihin nähden ja lomat liian pitkät, siitä tulee se onglema että kun tottuu pitkiin lomiin, lyhyisiin työp-iviin, avustajiin ja suureen palkkaan, niin työnteko ei enää maita. Helppouteen tottuu nopeasti.

Ratkaisu: Lisätkää työntekoa lomillanne!!! Madaltakaa palkkojanne, ja lopettakaa avustajien käyttö omissa työtehtävissä.

Onk vaikeeta? No ei ole, se on tahdosta kiinni.

Kellä muulla on 2 tunnin työpiviä, ja kahvitauko joka tunnin välein? Loma 3 kk, plus hiihtoloma, syysloma... etuja on, hävetkää!

0

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

        Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
        Maailman menoa
        58
        5524
      2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

        STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
        Maailman menoa
        195
        3537
      3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

        On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
        Maailman menoa
        22
        2355
      4. Huono päivä

        Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
        Ikävä
        18
        2348
      5. Puolen vuoden koeaika

        Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
        Ikävä
        9
        1118
      6. Huonosti.

        Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
        Ikävä
        102
        1038
      7. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

        Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
        Maailman menoa
        62
        1017
      8. Rötösherra käräjillä

        Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
        Ähtäri
        18
        992
      9. Häneen rakastuminen oli sellaista

        että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
        Ikävä
        79
        955
      10. Onko kaivattusi

        liian vetovoimainen seksuaalisesti?
        Ikävä
        80
        947
      Aihe