No nyt sitten Mikkisoftan ja NSA:n vakoiluohjelma kyylää jo jääkaapin sisältöäkin, jos menee ostamaan määrätynmerkkisen jääkaapin:D :D :D
Ei arvaa enää laittaa Stolichnaya- vodkapulloa jäähtymään, siitä saa venäläismielisen maineen ja jos tarvii joskus USA:n viisumin, niin ei onnistu...
http://www.mtv.fi/lifestyle/digi/artikkeli/mita-ihmetta-windows-jaakaapissa-totta-se-on/6059416
Ei arvaa enää laittaa Stolichnaya- vodkapulloa jäähtymään, siitä saa venäläismielisen maineen ja jos tarvii joskus USA:n viisumin, niin ei onnistu...
http://www.mtv.fi/lifestyle/digi/artikkeli/mita-ihmetta-windows-jaakaapissa-totta-se-on/6059416
Vastaukset 25
Vanhimmat
Minä jäähdytän kossut ja votkat pakastimessa koska Windows ei toimi pakkasessa.
Seuraavaksi Windows 10 asennetaankin vessanpyttyyn ja web-kamera on siellä pytyssä:D
http://www.techlicious.com/blog/guardian-interview-snowden-nsa-nude-photos/
Tänne heti windows-WC, uuuhhh !
Tuleeko sen nimeksi Seppo-WC ?
Tumbbu-wc.......†
Poistan aina windowsksen kun sellaisen nään.
Peter oli kyllä notkuen kävellen , kun pölli sinolia Essolta.
Sinolit siellä on, Essolta pöllityt.
Kyllä se vaan on uusavuttomalle Win vajakille välttämätön hankinta, pitäähän se päästä näkemään näyttöä hipaisemalla, että onko se Lidlin kaljatölkki ja puoliksi syöty lihis vielä siellä.
"Näytön erikoisuus on sen muuttuminen tarvittaessa läpinäkyväksi, jolloin käyttäjä näkee jääkaapin sisällön avaamatta sen ovea."
Sitten tuleekin itku, kun mitään ei näy ja:
https://www.youtube.com/watch?v=ONbtXRrw0ZE
Ei vodkaa kannata sen enempää jäähdytellä. Pullo auki, korkki roskikseen ja juomaan!
Kaikki eivät halua "nauttia" taskulämpimästä votkasta
Ymmärrän kyllä linukshihhulien katkeruuden - heidän jääkaapinsa on aina tyhjä, paitsi sossupäivänä.......†
Iltaa, Sinolistikin on herännyt.
Missä Microsoft, siellä NSA.
Missä täysin turhanpäiväinen aloitus, siellä linukshihhulit jonossa.......†
No lopeta se windowsin käyttö, kun pitää omia kirjoituksiakin arvostella.
Hyödyllinen tulevaisuudessa kun epäterveellisesti syövät ja alkoholistit joutuu maksamaan isommat terveydenhoitomaksut tai kustantamaan itse hoidon.
Varmasti alkavat jakaa käyttäjistä tietoa myös viranomaisille, ei vain kauppiaille, itse en kyllä edes ostaisi tuollaisia tai jos muita ei ole tarjolla niin kamera piiloon. Vaikka ei ei itse yhdistäisi nettiin niin voihan ne köyttää mitä tahansa langatonta yhteyttä. Tuollaisissa olisi kätevä ja huomaamaton se sähköverkossa toimiva netti mitä joskus oli.
Eipä taida Microsoftia paljoa kiinnostaa peräkammarin poikien jääkaapin sisältö. Stolishnaja vodkaa sieltä tuskin löytyy, kiljua toki senkin edestä.
Ja äitihän sen jääkaapin sielläkin täyttää..........kiljupönttöä lukuunottamatta!
------- Linuks Kiljupönttö -------
"Älykodinkoneet" on luonnollisestikin turhia.
Tarpeettomasti nostavat tuotteen hintaa "älyisyydellään". Vaihtovimmassa menee hyvä tavara "kierrätykseen" eli tuhottavaksi.
Mitä enemmän koneessa osia, sen helpommin se tietysti rikkoontuu, ja sitä vaikeampi korjata. Ei ole kestävää kehitystä tällainen.
Joopajoo, tosi mielenkiintosta varmaan kyylätä sitä kaappia.
Ei varmaan pystytä mitenkään perustelemaan sitä, miksi jääkaapissa pitäisi olla langaton yhteys jonnekin. Miksei samantein pölyimurissa?
Pölynimurissahan pitääkin olla yhteys ja myös kamera. Sillä saa kätevästi katsottua sänkyjen ja sohvien aluset sun muut salaiset sopukat, joihin valvonta ei muuten ulottuisi. Jonkinlainen kemiallinen analysaattori imurissa pitäisi myös olla antamassa lisätietoa lattialta löytyvien aineiden koostumuksesta.
Ai, sekö ei sitten olekaan mitään tavallista huonepölyä? Mites olisi sähkövatkaimeen internetyhteys? Se analysoisi seoksen koostumuksen, lähettää ne valmistajalle, joka sitten suosittaa käyttäjäänsä joko vatkaamaan lisää tai lopettamaan vatkailun.
Tai kahvinkeittimeen? Onko kahvinporot todella oikein mitattu vai pitääkö lisätä tai vähentää. Vettäkin voisi lisätä, jos tuntuu tulevan liian vahvaa. Vedenkin voisi samalla analysoida.
Listaa voisi jatkaa vaikka koko illan - ihan niin kuin linuksin eri toimimattomuuksiakin!
Eipä kyllä mitään järkeä. Kaikkien laitteiden pitäisi säästää energiaa, mutta iso näyttö lisää kulutusta melkoisesti, paljon vähemmän vie kun avaa oven ja katsoo mitä tarvitsee. Harvemmin jääkaapin sisältö niin kaunis että sitä haluaisi pitää senkään takia auki. Näyttö antaa myös lämpöä ja lisää senkin takia sähkönkulutusta. Aika laiska pitää olla jos ryyppääkin jääkapin vieressä, eikö jaksa olohuoneseen kaljaa kantaa.