Kun tuo F-secure koko ajan ilmoittelee että virustunnisteet ovat 8 päivää vanhoja. Olen kyllä koittanut päivittää sitä manuaalisestikkin, mutta eipä päivity, ilmoittee vaan että päivitettin, mutta mitään ei ladattu. Sitten kuiten koneen uudelleen käynnistyksen jälkeen ilmoittaa taas virustunnisteden olevan vanhoja?
F-secure
temppuilee?
4399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://support.f-secure.com/enu/home/supportissue/general/general-issue-2004020203.shtml
kokeile asentaa uudestaan ohjelma minulla ainakin auttoi.
Kyselin joskus ennen joulua f-securelta DSO exploitista ja tuli siinä samassa puhetta spy botista. F-securen mies varoitti poistamasta f-securen "backWebbejä" tarkoittaen päivityksiä?!!.
Tällä palstalla on varmasti asiantuntijoita, jotka voisivat antaa tarkemman selvityksen tästä????
Mulla oli sama ongelma aikanaan.
Tarkempi tarkastelu osoitti että asennuksen aikana f-secure ei ollut asentanut kaikkia kansioita. Kun itse lisäsi dbupdate kansion niin silloin päivitykset osasivat mennä oikeaan osoitteeseen ja sillai pääsi siitä päivitys ongelmasta eroon.