autojopparit hoi!
japadapaduuu
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos ensimmöisen tapauksen myyjä olisi vaan sanonut ettei tiedä autoista tai niiden kansivioista ylipäätäänkään mitään niin mitään seurauksia ei olisi tullut.
Toinen tapaus on vähän erikoinen, jos koeajon aikana ei kerran kuulunut ylimääräisiä sivuääniä niin eiköhän kaupan pitäisi olla silloin selvä.
Entä jos ostaja antoi kaupanteon jälkeen kenkää autolle niin paljon että siitä petti lopulta laakeri?
kilometrit näkyy vain mittarissa
ostaja saa antaa kaupanteon jälkeen ronttosta niin paljon kun nilkka vaan taipuu ei sillä ole mitään merkitystä, myyjä linnaan ja sotilasarvo pois niin kuin karhun haaskapyytäjiltä ja 150000e sakot.