Hei!
Nyt pitäisi saada videokamera, jossa olisi min. 60x zoom. Pitäisi olla ihan aito optiikkaan perustuva. Digitaalinen zoom ei tässä nyt auta. Uusi tai käytetty ja hinta max. 500,-. HD riittää, tai jopa vähemmänkin.
Uudet ovat hirveän vähissä!! Mihin ovat kadonneet?
Mistä voisin vielä etsiä?
MistäLöytyy
3
125
Vastaukset
- Poweria_65X
Kyllähän niitä löytyy esim täältä:
http://www.scandinavianphoto.fi/tuote/1007136451/canon/powershot-sx60-hs
Optinen 65 X zoomiAloittaja tosin kysyi videokameraa. Tosin kysymys on aika mieletön, koska zoom ratio on metatietoa, jolla sinänsä ei ole mitään merkitystä.
- nöfs
okaro kirjoitti:
Aloittaja tosin kysyi videokameraa. Tosin kysymys on aika mieletön, koska zoom ratio on metatietoa, jolla sinänsä ei ole mitään merkitystä.
Eiköhän tuolla saa videotakin kuvattua, siinä missä muillakin alle 500 euron jättizoomikameroilla.
Aloittaja voisi kyllä vielä tarkentaa, onko hakusessa polttoväliltään esim. 5-300 mm vai 50-3000 mm zoomi, ja tarkoitetaanko toiveessa todellisia vai ns. 35mm vastaavia mittoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797