Rantatuolit

Ainoakainen

Onko Khao Lakin rannoilla rantatuolit ja varjot?

3

367

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onneksi ei ole. Joitakin on mutta, ne on laittomasti. Khao lakin rannat on luonnonsuojelualuetta. Periaatteessa sinne ei saa edes pyyhettä levittää.

      White sand beachillä tosin on meno kuin mallorcalla, tuoleineen ja varjoineen. Vähän niitäkin vähennetty. Mut nekin on kaikki laittomasti.

      Tosin rantahotelleissa, on aurinkotuolit ja varjot heti hiekan jälkeen. eli n. 20m rantaviivasta. Jos teillä on rantahotelli huomaatte että se on näin juuri hyvä. Etenkin nousuveden aikaan.

      Itse tykkään khao lakin rannoista juuri sen vapauden takia. Ei härveleitä, eikä tuoleja.
      Tosin jotkut etenkin saksalaiset saattavat raijata hirveän määrän uimapatjoja rannalle, ja tekevät niistä barrikaadeja. Paikallisten pyöritellessä päätä.

      Toivottavasti kaikki khao lakissa vierailevat ymmärtävät tämän luonnonsuojelu asian. Eivätkä tue rikollista toimintaa.

      Jos ei tykkää rauhallisista ja vapaista rannoista, kannattaa valita toinen kohde.

    • santtu-1975

      Kuten sinulle jo kerrottiinkin, lähtökohtaisesti niitä ei ole (tai ainakaan pitäisi olla). Kannattaakin tosiaan varata rantahotelli, jonka tontti alkaa heti hiekkakastaleen jälkeen ja on yleensä hyvin hoidettu nurmikkoalue (minne ei ole asiaa kuin kyseisen hotellin asukkailla) jossa on ilmaiset aurinkotuolit ja varjot hotellin asukkaiden käyttöön.

    • 3ww33

      Khao lakissa on thaimaan parhaimmat ja puhtaimmat rannat, ja toivottavasti myös pysyvät niin! Todellakaan ei kannata tukea mm tuota white sandin rikollista bisnestä.

      Nimimerkillä, 28v vuotta thaimaassa reissanneena ja asuneena rannat ja tavat tulleet tutuksi ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      171
      1573
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      256
      1096
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      752
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      711
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      210
      687
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      655
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      576
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      49
      553
    9. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      39
      544
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      540
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      501
    12. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      58
      499
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      58
      496
    14. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      479
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      466
    16. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      460
    17. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      443
    18. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      441
    19. 23
      419
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      22
      415
    Aihe