Olen koeajanut Corollaa ... Kertokaa onko ne tosiaan kaikki sellaisia "peruskökkyröitä"?
toyotat kökkyröitä?
4
1444
Vastaukset
Mitä ovat "kökkyröitä"???
- Tässä
Kökkyrä.: Adjektiivi, joka kuvastaa tojota porollan ajo-ominaisuuksia. Mikä tuossa on niin vaikeeta?
- Mies
Viikonlopun Hesari kehui kovasti uutta Corollaa, mukaanlukien ajo-ominaisuudet. Ymmärtääkseni tämä nykyinen sukupolvi otti ajo-ominaisuuksissa selvän harppauksen edellisiin.
Eli otti aika harppauksen ajo-ominaisuuksissa etiä päin.Entinen Corolla oli vm-95 1.3(88hp) xli sedan.En mie pahana autona sitäkään.Perus rehellinen kulkupeli kaikkineen.Mut tän nykyisen sain käyttöön reilu vuos sitten (corolla wagon 1.6 sol) niin tuntu kertakaikkiaan hyvälle(jo siinä koeajo vaiheessa kesälläkin..) ja etenkin huomattavasti hiljasempi auto oli ja on.Ton uuden Verson kun laitoin eilen tilaukseen,niin en sanois että ihan yhtä suurta harppausta parempaan ois,mut tosi hieno peli sekin on ajella.Eipä se hesari tainnu ihan puuta heinee kirjootella :) Mut jokainenhan meistä mieltää itse,jotta millä tykää ajaa.Paras kommentti on toyota vastaisesta aattelusta,jotta haisee uudet niin pahalle,ettei ikinä osta toyotaa.Noh,onhan uudessa(kuten vanhassakin,heh) tuoksunsa,mut esim.Mazda 6:sessa(uudessa siis) on voimakkaampi tuoksu sisällä,kuin nyky corollassa,taikka tuossa esittely versossa.Mut ei minnuu uuven auton tuoksu haittaa,päin vastoin :)
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186