Kirvely yhdynnän jälkeen??

Viime kuukautisten jälkeen on kirvelly alapäätä joka kerta yhdynnän jälkeen.. yhdynnän aikana ei tunnu pahalta.. voisko syynä olla et oon käyttäny liian imukykyistä tamppoonii ja siit on paikat ärtynyt? pitäiskö antaa "paikkojen" vähän rauhottuu? -kiitos avusta-
8699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

älä valita

Äänestä

Älä huolestu, kuulostaa ihan normaalilta. Eli syynä voi olla joko, ettet oo tarpeeks märkä, jolloinka limakalvot on kuivat ja se koskee tai sit voi olla kysees myös virtsaputkentulehdus tms..

Äänestä

... ja se kirvely tuntuu eniten pissatessa... ja alapää on hiukan arka parikin päivää... ja muutes ootko käyny lääkärisä.. sillä yksi syy voi olla hiivatulehus jos pöksyissä norm. enemmän valko/kellertävää vuotoa ja hiukan kutisee, apteekissa 3päivän emätinpuikkokuuri gynodaktarin ilman reseptiä... naisilla hiiva tositosi yleinen. ja tietysti se mitä sulle sanottiinkin jo ettet kostu tarpeeksi vaikka hyvältä tuntuiski! ainahan on parempi että yhdynnöillä on väliä ees sen verran ettei kirvele ollenkaan... mulla oli semmonen ongelma että ronskisti sanottuna halutti molemmilla ja mulle sattu tosi paljon vaikka yritettiin lisä kostuttaakin, ilmeisesti alapää ihan rikki mutta vähän ajan päästä ei sattunu niin paljon ja homma toimi. mutta tätä en suosittele sillä parantuminen vie entistä kauemmin aikaa..!koitahan parantua!

Äänestä

Se tosissaan taitaa johtua siitä, että oot ollut liian kuiva. Limakalvot ärsyyntyy niin helposti. Kandee kokeilla liukuvoidetta. Saattaa auttaa tai sitten ei, mulla autto.

Äänestä

sinulla on sukupuolitauti! epäilen pahaa klamydiaa. klamydia on perseestä.

muttajoo, ennenkuin klamydia pääsee kehittymään syöväksi, alaoitamme mahd. nopeasti hoitomaan sitä.

hoito-ohjeet:

1. ota kaikki vaatteet pois ja mene selällesi sängylle.
2. avaa jalkasi ja kohdista tehokas tuuletin puhaltamaan suoraan emättimeesi.
3. desifioi pimppisi 4 kertaa päivässä tärpätillä ja harjalla.
4.tuuleta pimppisäsi 2 viikkoa yhtäjaksoisesti ja muista desifioida.
5.parane ja voi hyvin.

toista tarvittaessa.

pikaista paranemista toivoo nimimerkki preppertowwz

Äänestä
  • ja tosiaan, hoitamaton klamydia johtaa syöpään, ja syöpä johtaa sukupuolielinten aggressiiviseen amputointiin.

    toimi nopeasti!

    Äänestä

what????? :DDDDDDDD

Äänestä

2002....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leena kirjoitti:

Viime kuukautisten jälkeen on kirvelly alapäätä joka kerta yhdynnän jälkeen.. yhdynnän aikana ei tunnu pahalta.. voisko syynä olla et oon käyttäny liian imukykyistä tamppoonii ja siit on paikat ärtynyt? pitäiskö antaa "paikkojen" vähän rauhottuu? -kiitos avusta-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu