Miks jotkut pojat on niin vaikeita?

Niin otsikko siksi etten aio yleistää asiaa.

Ennen tämä kyseinen poika osotti kiinnostusta mua kohtaan ja oli tosi ystäällinen yms.
Mut nykyään se vähän niinkun välttelee mua? :/
Tää on kauheeta, mä rakastan sitä, ja se vaan välttelee..
121136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jospas sillä on toinen nainen!?!?!?! Tai sit se ei vaan diggaa susta kässääx? Jätä vaan se rauhaan jos se sua välttelee, muakin aikoinaan jotkut teinit ahdisteli kun olivat niin ihastuneet, niin voin kertoa ettei ole kovin ihanaa eikä ihastuttavaa että vainotaan, vaikka selvästi näytät että et ole kiinnostunut.

Äänestä

se ei uskalla enää näyttää tunteitaa, ku vaikka pelkää et sä vihaat sitä.
Siis jos et oo näyttäny sille omia tunteitas:(

Äänestä
  • Tossa voi olla perää.. Mutta miten saisin sanottuu sille etten yritä mitään tai etten vihaa sitä?

    Äänestä

  • ichliebedisch kirjoitti:

    Tossa voi olla perää.. Mutta miten saisin sanottuu sille etten yritä mitään tai etten vihaa sitä?

    jos se on sunkaa samal luokal voit vaikka auttaa/pyytää silt apuu jossaa tehtäväs, ja oot sillee kiva.
    kyl se sit sut huomaa, jaksat vaa yrittää, ole rohkea.

    Äänestä

  • RUMApoika kirjoitti:

    jos se on sunkaa samal luokal voit vaikka auttaa/pyytää silt apuu jossaa tehtäväs, ja oot sillee kiva.
    kyl se sit sut huomaa, jaksat vaa yrittää, ole rohkea.

    yritetään, kiitos kaikille jotka jaksoi auttaa! :)

    Äänestä

Voi olla että poika oli ihastunut sinuun mutta se tunne lopahti. Ehkä sinussa oli jokin sellainen piirre mistä hän ei tykännytkään. Kannattaa kysyä suoraan. On paljon asioita mistä voi olla kyse.

Äänestä

Kun luin tuota tekstiäsi, pakostikin särähti hieman tuo "rakastan sitä" lausahdus. Oletkohan sinä nyt ihan varma, että rakastat, ettei kyseessä olisi kuitenkin ihan tavallista ihastumista? Onhan se ihastuminenkin todella suuri tunne, mutta jos et tunne tätä ihmistä kokonaan, ethän sinä silloin voi häntä rakastaakaan. Rakkaus kehittyy ajan myötä, mutta se nyt tuosta saarnaamisesta.

Ehkä pojalla on joku toinen, kenestä hän on nyt kiinnostunut. Ei noista pojista koskaan tiedä, se on ikävä tosiasia. Toisaalta, jos hän olettaa, ettet sinä ole kiinnostunut hänestä, hän voi kokea itsensä jotenkin torjutuksi, eikä sen takia enää osoita kiinnostustaa (pelkää esimerkiksi nolaavansa itsensä). Tästä voi johtua tuo vältteleminen.

Mutta mene juttelemaan hänen kanssaan, ja kerro ihan avoimesti, että ainakin sinä olet kiinnostunut hänestä. Kyllä se siitä :)

Äänestä
  • älä ny * aina jaksa jauhaa tota samaa * ...!! oikeesti!

    "oletko varma että rakastaa plaa plaa suuri sana plaa plaa plaaaa" tyyliin.

    siis anna nyt oikeesti jokaisen itse valita omat sanat ja niiden merkityksen suuruuden, jollekkin sana rakkaus ei ehkä tarkota mitään JUMALAN ISÄN PYHÄÄ PUHDASTA ELEMENTTIÄ, niin kuin sinulle..

    sana rakkaus on jokaiselle oma käsitys, ja jokainen tietää että kuvaako se omaa tilannetta parhaiten.. anna toisten rakastaa omalla tavallaan! ei sen tarvitse olla maailman suurin ja suunnitelluin asia..

    Äänestä

Joo, mulle on käyny samoin. Se jätkä oli aluksi kiinnostunu musta. (Kukaan ei oo ollu niin ihana mua kohtaan.) Sitten se alko olemaan etäisempi. Kuulin että sillä on muija, ja tarkistin sen vielä siltä itseltä. ...Mutta mitenkä olisikaan käynyt, jos olisin kertonut sille että mäkin olin kiinnostunu siitä? En voi tietää kun en kokeillut. Nyt parantelen haavojani. :(

Äänestä
  • mä ainakin olen tykännyt siitä 2 vuotta, että jos se ei ole rakkautta niin kai ei ole.
    Ja mä myös (ainakin itseni mielestä) RAKASTAN sitä, niin paljon kun voin ikinä rakastaa, vähänkin jos joskus on vapaa-aikaa, niin aika menee hänen ajattelemiseen.

    Äänestä

  • ichliebedisch kirjoitti:

    mä ainakin olen tykännyt siitä 2 vuotta, että jos se ei ole rakkautta niin kai ei ole.
    Ja mä myös (ainakin itseni mielestä) RAKASTAN sitä, niin paljon kun voin ikinä rakastaa, vähänkin jos joskus on vapaa-aikaa, niin aika menee hänen ajattelemiseen.

    on tosi tyhmää ku oon tykänny yhest tyypist ja sit se vaa suuttu mulle ja sano et mä voin olla soittamatta sille et tosi törkeetä ku se sano ilman syytä....! -.-

    Äänestä

  • ellupellu-- kirjoitti:

    on tosi tyhmää ku oon tykänny yhest tyypist ja sit se vaa suuttu mulle ja sano et mä voin olla soittamatta sille et tosi törkeetä ku se sano ilman syytä....! -.-

    Ärsyttää tommoset teinixit jokka "rakastuu" johonki poikaan, ja sitte se poika löytää uuden muijjan. Sit ne jää roikkuun siihen kii. Siis jos se oikeen välttelee sua. Se tarkottaa sitä ettei sitä kiinnosta enää ollenkaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ichliebedisch kirjoitti:

Niin otsikko siksi etten aio yleistää asiaa.

Ennen tämä kyseinen poika osotti kiinnostusta mua kohtaan ja oli tosi ystäällinen yms.
Mut nykyään se vähän niinkun välttelee mua? :/
Tää on kauheeta, mä rakastan sitä, ja se vaan välttelee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu