Kuka tämä on, viiksimies ajaa hopean värisellä E Mersulla pävittäine joka puolella ja kokoajan kyydissä eri ihmisiä? Onko lisätietoa?
Kai se kannattavaa on jos esim. on 10-20 ajoa päivässä ja ottaa 10-20€ rahaa kyydistä, sillä tienaa pimeästi 100-400€ päivässä ja samalla varmaan nostaa kaikenlaisia muita veronmaksajien rahoittamia tukia.
Kai se kannattavaa on jos esim. on 10-20 ajoa päivässä ja ottaa 10-20€ rahaa kyydistä, sillä tienaa pimeästi 100-400€ päivässä ja samalla varmaan nostaa kaikenlaisia muita veronmaksajien rahoittamia tukia.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllähän tällä varmaan kuukaudessa tienaa 2000-3000€ sosiaalituet päälle.
Onko tämä sitten sellainen Uber kuski?
Hai sie, mie vaan kavereit kuskaan raveihin tai jotaa......
Hai sie' kui polle jaksaa?
Viinataksi se on...
Ap menee etsimään sitä kadonnutta betoniponttoonilaituria, eikä puutu asioihin jotka eivät hänelle kuulu...
Alkaa miestä kuumottamaan että jää kiinni pimeästä bisneksestä.
Kaikki tieto tästä pimeästä toiminnasta tänne, ja sitten vinkataan nettivinkkinä Poliisille tutkittavaksi.
Tämä loppuu NYT!
Jotain hämärää toimintaa tässä täytyy olla, nyt kiinnittänyt huomiota kanssa tähän.
On jatkunut vuosia!
Puhkotaan sen renkaat niin loppuu ajelut. Mutta pahempi ongelma on loisija matut. Ne vasta meidän rahamme syövät. Elävät sinunkin kukkarollasi, joten viiksimies on loppujen lopuksi aika pieni ongelma.
Heinolan viiksimies on taksimies. Viiksimiehet on taksimiehiä. Ja maksaa taxeja.
Nyt on ensimmäiset uber tuomiot tulleet.. nalkkiin jää tämäkin..
Se on varmasti joku rasisti. Rasistit on just tuollaisia. Ei rasismille!
No niin, nyt on ensimäiset tuomiot tulleet Uber toiminnasta..
http://yle.fi/uutiset/3-8795657
Katsotaan miten kauan ukolla jatkuu hommat..