Pyyntö bändille

Jaanavainen

Simon päivirakas voisi jäädä pois keikoilta. Aina kännissä ja ryysii ihmisten edelle kuin maailman omistaja. Vie maun koko keikkatunnelmasta, kun tietää kuka se on. En määkään mun miehen töissä kaiken aikaa päivystä, mutta se ei ookaan samanlainen pettäjä ku simo. Ei varmaan bändin muut tyypitkään tykkää. Tekeekö tää akka mitään töitäkään? Täytyy vaan ihmetellä miksi joku vaihtaa erittäin kauniin vaimonsa ja poikansa tuollaiseen ylipainoiseen pubiruusuun.

8

2586

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen_jaana

      Se poika ei ollut Simon, vaan ainoastaan ex-vaimon. Eikä Simo jättänyt ketään, vaan vaimo haki yksin eroa sekä ensimmäisessä että toisessa vaiheessa. Ei Simo olisi halunnut erota. Ei siis vaihtanut ketään mihinkään, vaan tyytyi siihen mitä jäi jäljelle, koska ei halua elää yksin. En näe rakkautta heidän välillään, mutta kihloissa ovat. Ehkä kohta naimisissa? Onnea heille..

    • NäinOMarjat

      Ei ole sopivaaa artistin kulettaa akkoja keikoilla mukana.
      Lähtee viimesetki fanit lavanreunalta.
      Akat kuuluu kotio.

    • vinkkaaja

      Just niin, ämmät kotiin ja Simo korkki kiinni.

    • Päivienkimallustakovain

      Olen huomannut saman, vaikka vaan noin kymmenisen keikkaa olen kesällä nähnyt.. Jäis kotiin ryyppäämään! Ihme jos ei bändin sisällä ole ollut keskustelua aiheesta.

      Simo on taasen ollut noilla keikoilla aina selvinpäin! Hyvä Simo!! Ja paremmaltakin meidän Simppa tosiaan näyttää, ei enää turpealta juoponnaamalta, vaan ihan normaalilta ihmiseltä. Soitto ja laulu kulkee hyvin! Samaan malliin kun jatkaa, niin hyvä tulee!

      Toivottavasti myös vapaa-ajalla on Silmun korkki kiinni, mutta asiaa ei kyllä auta viinaan menevä ämmä.. Hälytyskellot mulla soivat kyseisen "kaunokaisen" kohdalla jo sen yhteisen blogin kohdalla. En nimittäin ikipäivänä usko, että Simo haluaa lisää julkisuutta. Onhan se muija monissa muissakin Oulun seudun lehtijutuissakin ollut "juuri sopivasti" hollilla haastateltavana. Oli kyse sitten elatusmaksuista, kaupassa käynnistä tai asuntoasiosta..

      Sen tietty ymmärtää, että jos suhde on alkanut pettämissuhteella, niin sitä herkästi vahtii toista ihmistä ja seuraa joka paikkaan, töihin, harastuksiin yms. Luottamuspula on varmasti melkoinen, mutta _Sitä saa mitä tilaa_.

    • kultainen_kurttu

      Onko SImo ollut koskaan tyrkyllä Kultaiseen harmonikkaan?

      Souvareitten ex-hanuristi Jukka Lampela kisan kerran voitti, mutta ei ole kyllä mitenkään ylivertainen hanuristi Simoon verrattuna.

      En tarkoita, etteikö Jukka osaisi soittaa, mutta kyllä osaa Simokin.

      Itse kisahan on melkoinen fiasko, kun pitää soittaa jotain tyhjänaikaisia renkutuksia, joita kukaan ei edes tunne..

      • Kurttunen

        Kyllä Jukka Lampela osaa soittaa, turha edes mainita asiasta.


    • Nightbbird

      Höpön höpöä koko juttu. Olet vain kade!!!!!!!

    • raitisbasisti

      Alkoholismi on paha sairaus.Ei ole kuin 2 vaihtoehtoa.Joko jatkaa samaa alamäkeä,tai korkki kiinni,lopullisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      283
      7464
    2. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      282
      3947
    3. Mistä ihmeestä sitä viirasi?

      Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti
      Jyväskylä
      50
      3866
    4. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      296
      2753
    5. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      64
      2203
    6. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      44
      2152
    7. Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä

      Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.
      Haapavesi
      139
      2094
    8. Partamies hoi!

      En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re
      Ikävä
      45
      2006
    9. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      161
      1998
    10. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      17
      1781
    Aihe