Pyyntö bändille

Jaanavainen

Simon päivirakas voisi jäädä pois keikoilta. Aina kännissä ja ryysii ihmisten edelle kuin maailman omistaja. Vie maun koko keikkatunnelmasta, kun tietää kuka se on. En määkään mun miehen töissä kaiken aikaa päivystä, mutta se ei ookaan samanlainen pettäjä ku simo. Ei varmaan bändin muut tyypitkään tykkää. Tekeekö tää akka mitään töitäkään? Täytyy vaan ihmetellä miksi joku vaihtaa erittäin kauniin vaimonsa ja poikansa tuollaiseen ylipainoiseen pubiruusuun.

8

2573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen_jaana

      Se poika ei ollut Simon, vaan ainoastaan ex-vaimon. Eikä Simo jättänyt ketään, vaan vaimo haki yksin eroa sekä ensimmäisessä että toisessa vaiheessa. Ei Simo olisi halunnut erota. Ei siis vaihtanut ketään mihinkään, vaan tyytyi siihen mitä jäi jäljelle, koska ei halua elää yksin. En näe rakkautta heidän välillään, mutta kihloissa ovat. Ehkä kohta naimisissa? Onnea heille..

    • NäinOMarjat

      Ei ole sopivaaa artistin kulettaa akkoja keikoilla mukana.
      Lähtee viimesetki fanit lavanreunalta.
      Akat kuuluu kotio.

    • vinkkaaja

      Just niin, ämmät kotiin ja Simo korkki kiinni.

    • Päivienkimallustakovain

      Olen huomannut saman, vaikka vaan noin kymmenisen keikkaa olen kesällä nähnyt.. Jäis kotiin ryyppäämään! Ihme jos ei bändin sisällä ole ollut keskustelua aiheesta.

      Simo on taasen ollut noilla keikoilla aina selvinpäin! Hyvä Simo!! Ja paremmaltakin meidän Simppa tosiaan näyttää, ei enää turpealta juoponnaamalta, vaan ihan normaalilta ihmiseltä. Soitto ja laulu kulkee hyvin! Samaan malliin kun jatkaa, niin hyvä tulee!

      Toivottavasti myös vapaa-ajalla on Silmun korkki kiinni, mutta asiaa ei kyllä auta viinaan menevä ämmä.. Hälytyskellot mulla soivat kyseisen "kaunokaisen" kohdalla jo sen yhteisen blogin kohdalla. En nimittäin ikipäivänä usko, että Simo haluaa lisää julkisuutta. Onhan se muija monissa muissakin Oulun seudun lehtijutuissakin ollut "juuri sopivasti" hollilla haastateltavana. Oli kyse sitten elatusmaksuista, kaupassa käynnistä tai asuntoasiosta..

      Sen tietty ymmärtää, että jos suhde on alkanut pettämissuhteella, niin sitä herkästi vahtii toista ihmistä ja seuraa joka paikkaan, töihin, harastuksiin yms. Luottamuspula on varmasti melkoinen, mutta _Sitä saa mitä tilaa_.

    • kultainen_kurttu

      Onko SImo ollut koskaan tyrkyllä Kultaiseen harmonikkaan?

      Souvareitten ex-hanuristi Jukka Lampela kisan kerran voitti, mutta ei ole kyllä mitenkään ylivertainen hanuristi Simoon verrattuna.

      En tarkoita, etteikö Jukka osaisi soittaa, mutta kyllä osaa Simokin.

      Itse kisahan on melkoinen fiasko, kun pitää soittaa jotain tyhjänaikaisia renkutuksia, joita kukaan ei edes tunne..

      • Kurttunen

        Kyllä Jukka Lampela osaa soittaa, turha edes mainita asiasta.


    • Nightbbird

      Höpön höpöä koko juttu. Olet vain kade!!!!!!!

    • raitisbasisti

      Alkoholismi on paha sairaus.Ei ole kuin 2 vaihtoehtoa.Joko jatkaa samaa alamäkeä,tai korkki kiinni,lopullisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      98
      6312
    2. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      110
      2866
    3. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      276
      2710
    4. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      147
      2683
    5. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      37
      2348
    6. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      76
      1750
    8. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1675
    9. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      53
      1583
    10. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      3
      1429
    Aihe