On se jämpti on se kaunis

Rahaa tuli oli sato tai kato, saa deluxii meinaa tääl Soinis.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Duunari siis ?

Niittenhän rahantuloo ei säät hetkauta, ei myöskään oli töitä tahi ei :)

Äänestä

Hullu paljon töitä tekee, viisas pääsee vähemmällä.

Äänestä

Siinä on aika iso ero, tuleeko sato tai kato, nääs sato menee syöntiin, mutta katovuonna se syötävä on ostettava jostain muualta. Enkä nyt puhu ihmisen tai perheenkään ruokamääristä, on aikapaljon isommista tarpeista kyse.

Äänestä

Lopeta se muiden riistäminen ja mene oikeisiin töihin.

Äänestä
  • Riistettyhän sit talonpoikaa on läpi historian :(

    Äänestä

  • Niin-- kirjoitti:

    Riistettyhän sit talonpoikaa on läpi historian :(

    Kuka sinua kannuksen sottapyttyä on riistänyt sillä deerillä tai pihassa olevalla uudella toyotalla.

    Äänestä

Jos vihjaat katokorvaukseen maanviljelijöille, sitä ei saa. Turhaa siinä kateuttas huudat.
Taitaa sulla olla suuri suu mutta pieni pää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


raffertyaxelrodinst kirjoitti:

Rahaa tuli oli sato tai kato, saa deluxii meinaa tääl Soinis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu