Haluan tietää kokemuksia. Toivottavasti tätä samaa kysymystä ei ole otsikoitu aikaisemmin.
Minä olen 62 ja hormonit lopetin 1,5 vuotta sitten...hikitystä kesti runsaasti joka yö vuoden,sitten vähentyi,mutta taas koko viimeinen kuukausi jokaöiset hikipuuskat.
On tämä niin pir...inen vaiva.
Kauanko Sinulla kesti kuumat aallot
2
181
Vastaukset 2
- henkilökohtaista
74-vuotias äitini käyttää edelleen korvaushoitoa, jonka hän aloitti n. 56-vuotiaana. Vähitellen on sentään voinut jo vähentää määrää muttei lopettaa kokonaan, koska aallot tulvat heti takaisin, kuten myös väsymys, kärttyisyys, haluttomuus, kuivuus, muistikatkokset ja jopa sydänoireet. Siksi lääkärikin on ollut sitä mieltä, että jatketaan.
Terveystarkastuksessa, gynekologilla ja mammografiassa hän käy säännöllisesti, eikä ainakaan toistaiseksi ole ilmennyt mitään ongelmia.
Saa nähdä miten minulle (50 ) käy, menossa vasta esipaussi eikä kummoisia aaltoja ensinkään, verrattuna äidin kokemuksiin... - Hildamari
Voi,ei...en kyllä kestä jos tätä jatkuu loputtomiin. Minulla kuukautisetkin kesti ihan säännöllisesti 55:een. .Lääkäri kielsi hormonit 1,5 v sitten, koska minulla on myös kroonisia sairauksia.
Voi tätä naisen/naisten elämää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1243055Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161081Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63893Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke52860- 52819
- 48699
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍80669- 53647
- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35614