Pokerstarsilla liikaa badbeattejä

Huonotuurivaihuonosivu

Elikkä pelailin tuolla pokerstarseilla heads uppia ja vähän muitakin. Liian monta kertaa lyhyen ajan sisällä sain badbeatin selkääni. Esim. viime heads upeissa johdin stackkia 85%-15%. Kaveri laittaa all in. Minä limppaan normaalisti A-J. Mulle on 60% mahdollisuus voittaa... Mutta mitäs kävikään kaveri vetää suoran. Parin käden jälkeen kaveri laittaa taas all in. Call mun tasku 8lla. Kaverilla jotai 31% tai 32% prosenttia mahdollisuutta voittaa, mutta mitäs taas... Äijä vetää värin. Ja näitä badbeatteja tuli yhteen peliin 3 kpl. Mahdollisuus 3kpl badbeattiin on 6%. Ja pari päivää sitten 1 heads uppiin tuli naamaan 2kpl 50-50 bad beattia ja lopulta 60%-40% (minulla) häviö. Tässä on vain pari esimerkkiä... Sitten ajattelin että nyt riittää tää pelleily. Onko teille tullut vastaan mitään tällaista pokerstarseilla. Ja kertokaa myös joku muu hyvä sivusto, koska pokerstarseilla ei kyllä enään jaksa pelata.

7

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokupää

      Moi...mulla taas menossa starsivustoissa nousu...joku suomalainen hävisi mulle 12.9. Ja useampi ryssässäkin.tasot nl10-100 ...ihme kun voittoputki on jatkunut vaikka osan rahoista olen jo nostanut tililleni...eli itsellä hieman parempi käsitys starsseilta eli pokerstars ja ft

    • jokupää

      No olen ainoa kommentoija...olen pelannut jo jonkin aikaa käteispöydissä eli nl100 enimmääkseen..en nyt kerro mitä hyvä pelaajaa tekee mieti peliä..

    • zumteufell

      Joku kijoittaja kirjitti että,usealla pokerisaitilla.Häviäää 7% enemmän kuin pitäisi,laskennalisesti.
      SATTUMALTA SUMMA ON sama ,minkä .Saitti joutuu OHJELMAN TOIMITTAJALLE
      MAKSAMAAN PROVIKKANA!
      Todella outo sattuma! Vieläko uskot,puhtaaseen ja kusettamattomaan ,Nettipokeriin?

    • Ismolaitela112
    • UnibetistäVarmin

      Kirjoitin jo toiseen ketjuun unibetistä mutta kokeilkaa! Pelaan vain jotakuinkin niin paljon että pystyn täyttämään bonusvaatimukset, mutta käytännössä joka päivä häviän vaikka toisella saitilla olen aika hyvässä tahdissa voittava pelaaja. Häviötahti luultavasti jotain -50-60bb per sata kättä (vahinko että - miksiköhän - ovat tehneet ylen hankalaksi EV-juttuja laskea, yhtenä päivänä jaksoin, hävisin kaikki 5 all-iniä vaikka useimmissa olin suosikki, ero EV:n ja toteutuneen välillä yli -250 bb).

      Äsken taas: ensin hävisin jo parille setille, samalla kun itsekin tietysti hyvin osun, ja äsken taas mulla AT, jolla tein puristuspelin vs. korottaja ja maksaja, joiden edellä limppaaja. Limppaaja maksaa ja muutkin sitten perässä. Floppi AT9 kaikki eri maata. Teen ison betsin, vain limppaaja maksaa. Turn 9 ja tässä vaiheessa tietysti edeltävien kokemusten pohjalta arvaan että varmaankin vastustajalla taas 9, mutta on kyllä sellainen maksuautomaatti että joka ikinen ässä varmasti rangessaan, samoin 87 ja J8... no, koska niin vähän rahaa enää takana, ei voi luovuttaa joten täytyy vain betsata, ja vastassa tietty J9...

      (sen sijaan jos olisin äsken pelannut T4o-käden blindistä kun monta oli jo maksanut, olisin voittanut ison potin salettitäyskädellä... jne jne.)

      Outoja käsiä joissa iso altavastaaja voittaa tulee liian usein vastaan muillakin saiteilla
      mutta tällaista tilannetta että häviän lähes jokaisen ison potin monen viikon ajan ei ole missään tullut. En tiedä johtuuko siitä että ovat huomanneet että pelaan pokeriaan käytännössä vain kun tarjolla on bonuksia, vai siitä että olen heiltä vuosien varrella voittanut aika paljon vedonlyönnissä.

    • zumteufell

      UNIBET POKERI oli minulle USKOMATTOMANKÄSITTÄMÄTTÖMÄN paskaa.
      Päivästä päivään ja turnauksesta toiseen.Olen ollut ,voittava pelaaja,Kaikkialla muualla.lopetin 2014-2015 unibet pokerin.....Nyt MIGROGAMMIN ALOITTI BETWAYLLÄ,SAMAN PASKAN! 2016.Ja juuri ,käsittämättömän usein juuri suuri .aAltavastaaja aina voittaa RIVEILLÄ/TURNILLA!

    • sikana

      J-9, AT9-9-?, T4, Jos saisit tuon ison betsin siirrettyä turnille, ois perkeleen kova!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      89
      2523
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1403
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      103
      799
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe