Pokerstarsilla liikaa badbeattejä

Huonotuurivaihuonosivu

Elikkä pelailin tuolla pokerstarseilla heads uppia ja vähän muitakin. Liian monta kertaa lyhyen ajan sisällä sain badbeatin selkääni. Esim. viime heads upeissa johdin stackkia 85%-15%. Kaveri laittaa all in. Minä limppaan normaalisti A-J. Mulle on 60% mahdollisuus voittaa... Mutta mitäs kävikään kaveri vetää suoran. Parin käden jälkeen kaveri laittaa taas all in. Call mun tasku 8lla. Kaverilla jotai 31% tai 32% prosenttia mahdollisuutta voittaa, mutta mitäs taas... Äijä vetää värin. Ja näitä badbeatteja tuli yhteen peliin 3 kpl. Mahdollisuus 3kpl badbeattiin on 6%. Ja pari päivää sitten 1 heads uppiin tuli naamaan 2kpl 50-50 bad beattia ja lopulta 60%-40% (minulla) häviö. Tässä on vain pari esimerkkiä... Sitten ajattelin että nyt riittää tää pelleily. Onko teille tullut vastaan mitään tällaista pokerstarseilla. Ja kertokaa myös joku muu hyvä sivusto, koska pokerstarseilla ei kyllä enään jaksa pelata.

7

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokupää

      Moi...mulla taas menossa starsivustoissa nousu...joku suomalainen hävisi mulle 12.9. Ja useampi ryssässäkin.tasot nl10-100 ...ihme kun voittoputki on jatkunut vaikka osan rahoista olen jo nostanut tililleni...eli itsellä hieman parempi käsitys starsseilta eli pokerstars ja ft

    • jokupää

      No olen ainoa kommentoija...olen pelannut jo jonkin aikaa käteispöydissä eli nl100 enimmääkseen..en nyt kerro mitä hyvä pelaajaa tekee mieti peliä..

    • zumteufell

      Joku kijoittaja kirjitti että,usealla pokerisaitilla.Häviäää 7% enemmän kuin pitäisi,laskennalisesti.
      SATTUMALTA SUMMA ON sama ,minkä .Saitti joutuu OHJELMAN TOIMITTAJALLE
      MAKSAMAAN PROVIKKANA!
      Todella outo sattuma! Vieläko uskot,puhtaaseen ja kusettamattomaan ,Nettipokeriin?

    • Ismolaitela112
    • UnibetistäVarmin

      Kirjoitin jo toiseen ketjuun unibetistä mutta kokeilkaa! Pelaan vain jotakuinkin niin paljon että pystyn täyttämään bonusvaatimukset, mutta käytännössä joka päivä häviän vaikka toisella saitilla olen aika hyvässä tahdissa voittava pelaaja. Häviötahti luultavasti jotain -50-60bb per sata kättä (vahinko että - miksiköhän - ovat tehneet ylen hankalaksi EV-juttuja laskea, yhtenä päivänä jaksoin, hävisin kaikki 5 all-iniä vaikka useimmissa olin suosikki, ero EV:n ja toteutuneen välillä yli -250 bb).

      Äsken taas: ensin hävisin jo parille setille, samalla kun itsekin tietysti hyvin osun, ja äsken taas mulla AT, jolla tein puristuspelin vs. korottaja ja maksaja, joiden edellä limppaaja. Limppaaja maksaa ja muutkin sitten perässä. Floppi AT9 kaikki eri maata. Teen ison betsin, vain limppaaja maksaa. Turn 9 ja tässä vaiheessa tietysti edeltävien kokemusten pohjalta arvaan että varmaankin vastustajalla taas 9, mutta on kyllä sellainen maksuautomaatti että joka ikinen ässä varmasti rangessaan, samoin 87 ja J8... no, koska niin vähän rahaa enää takana, ei voi luovuttaa joten täytyy vain betsata, ja vastassa tietty J9...

      (sen sijaan jos olisin äsken pelannut T4o-käden blindistä kun monta oli jo maksanut, olisin voittanut ison potin salettitäyskädellä... jne jne.)

      Outoja käsiä joissa iso altavastaaja voittaa tulee liian usein vastaan muillakin saiteilla
      mutta tällaista tilannetta että häviän lähes jokaisen ison potin monen viikon ajan ei ole missään tullut. En tiedä johtuuko siitä että ovat huomanneet että pelaan pokeriaan käytännössä vain kun tarjolla on bonuksia, vai siitä että olen heiltä vuosien varrella voittanut aika paljon vedonlyönnissä.

    • zumteufell

      UNIBET POKERI oli minulle USKOMATTOMANKÄSITTÄMÄTTÖMÄN paskaa.
      Päivästä päivään ja turnauksesta toiseen.Olen ollut ,voittava pelaaja,Kaikkialla muualla.lopetin 2014-2015 unibet pokerin.....Nyt MIGROGAMMIN ALOITTI BETWAYLLÄ,SAMAN PASKAN! 2016.Ja juuri ,käsittämättömän usein juuri suuri .aAltavastaaja aina voittaa RIVEILLÄ/TURNILLA!

    • sikana

      J-9, AT9-9-?, T4, Jos saisit tuon ison betsin siirrettyä turnille, ois perkeleen kova!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      6932
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      63
      6813
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      148
      5466
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4503
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4099
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3710
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3268
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3203
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      76
      2792
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2279
    Aihe