Tänään kelassa matu tulkkinsa kanssa meni suoran jonon ohi tiskille. oli justiinsa tärkeä puhelu kesken ja vaimo ei arvannut estää niiden menoa vaikka sano kyllä. kun puhelu loppui niin menin ite sanomaan sille virkailijalle että laita noi odotytamaan omaa vuoroaan kun oltiin ennen niitä. ei voi kuulema tehdä mitään kun ovat jo siinä. sanoin että voithan kun käsket odottamaan vuoroaan. ihme ettei tullu rasisti huutoa ja kyllä matut säikähti. sanoin vielä että maassa maan tavalla tai maasta pois.
Kun tälle sakille näytetään kaapin paikkaa
8
236
Vastaukset
- maukkaperusjätkäkö
Mahtoi sinua kantasuomalaisena se vituttaa? Jäikö omat tuet saamatta? Samanlainen loiseläjä olet ja närästää kun joku tulee hiekkalaatikollesi. Mene töihin ja elätä itsewi, rötise vasta sen jälkeen. Mitä sinäkään pummi tuotat yhteiskunnalle, kuluja ainoastaan
- Antihatereligious
Onko kuukautiset riesana vai mikä se noin suvaitsemattomaksi laittaa, ettei kanssamaalaisiaan siedä. Tuollaiset arvailuun perustuvat vihaviestit ovat aika naurettavia, ihan kuin itse et olisi yhteiskunnalta ikinä rahaa saanut.
No, viesti vaan osoittaa millainen ihminen siellä on takana, älä kuitenkaan ihan halkea inhostasi ja vihastasi, lue vaikka pari jaetta rauhan uskonnon kuraani -kirjasta, niin johan se helpottaa?!
- midasto
itekkö olit hakemas jotain tukia..tuskin luuseri oot es turpaas aukassu .Parturiin ja töihin oikeisiin
- näytetäänniille
Aivan oikein! Ei anneta paskasakin etuilla. Jokaisen täytyy näyttää ettei matut ole mitään etuoikeutettua joukkoa, vaan, alempaa kastia joita ei ole toivottu Suomeen. Aloittajalle 10 pistettä. Olen samaa mieltä että paskasakille täytyy näyttää kaapinpaikka!
- MATUVERO
KANNATETAAN!!!
- isoeimatuille
HYVÄ! Meidän jokaisen velvollisuus on näyttää matupaskiaisille kaapin paikka. Ja samantien näyttää tie ulos maastamme. En ymmärrä miksi meidän suomalaisten pitää elättää tuota röyhkeää ja aivan turhaa sakkia. Portsari kelan ovelle vahtimaan ettei sinne päästetä somppuja eikä muutakaan ulkomaan paskiaista.
- ennustelija
Nämä turvapaikkaturistit on niin ylimielisiä ja luulevat että täällä heille kuuluu kaikki ja heti. Pahimpia on Afrikkalaiset ja lähi -idän akat sekä teinit. Toki tämä asia on Lahden kohdalla, jospa näkisitte miten näitä palvotaan monta kertaa viikossa haetaan avustus lappuja, ja suomalaisilta etuuksia leikataan. Jos järjenkäyttö on rasismia, olen sitten rasisti.
- nyrkinpaikka
Lisäksi näytetään tuolle maahantunkeutuja porukalle tie ulos maastamme. Suosi Suomalaista, potki pakolaista, on hyvä motto.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 202664
- 441291
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70947Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää138925- 45881
- 61842
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44795Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe165776Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725