Ufotutkijoiden huomioon:

Useilta luotettavilta tutkijatahoilta on saatu viestejä , joiden mukaan alieenit ovat laajentaneet perinteistä viljapeltokuvioviestintää siirtämällä kuviot tyynen sään aikana vallitsemiin poutapilviin, meteoriittipölyllä pilvimuodostelmia muokaten.
Menettelyä perustellaan sillä, että näin kuviot ovat laajemmalta maa-alueelta havaittavissa, tosin vain sen ajan , kun tyyni sää ko. paikalla vallitsee.
NYT KAIKKI UFOTUTKIJAT POUTAPILVIKUVIOITA TUTKIMAAN !
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Onkos viesti sama kuin pellontallauksessa ?

Äänestä

Sikäli tuo olisi paljon parempi tapa, pilviä on vähän vaikea lähteä tamppaamaan

Äänestä
  • Pilvikuvioiden muoto on sama kuin peltokuvioiden, ne ovat yleensä kuitenkin suurempia.

    Äänestä

Siis luotettava ufotutkija?? Voiko sairaan aivotoimintaa sanoa koskaan luotettavaksi?

Äänestä

Voiko poutapilvihavainnoinnissa käyttää silmien muljauttelua ja pään viskomista?

Äänestä
  • Niistä ei ole mainittavaa apua. Värähtelytaajuus on avainasemassa, ja katseen on oltava suunnattuna ylös.

    Äänestä

  • poutapilvitutkija kirjoitti:

    Niistä ei ole mainittavaa apua. Värähtelytaajuus on avainasemassa, ja katseen on oltava suunnattuna ylös.

    Ufotutkimuksen metodit ovat tosiaan moninaiset !

    Äänestä

  • Näin on, ja siitä seuraa , että pätevän ufotutkijan on hallittava monta tieteenalaa:
    Esim: fysiikka, matematiikka, paleontologia, uskontotieteet, egyptologia , astrologia,
    metafysiikka , kemia, futurologia, sosiologia ja mielenhallintalamppulogia.

    Äänestä

  • Vain piintynyt skepo voi Hiidenrannan ufoja epäillä !

    Äänestä

  • Usko_Kaikkinen kirjoitti:

    Vain piintynyt skepo voi Hiidenrannan ufoja epäillä !

    Myös supien liikkeitä pitää seurata syksyisin ja varsinkin niiden heijastavia pupilleja pimeässä. Havainnot ovat yleensä noin metrin korkeudella maasta,monet skepot ovat niitä itse nähneet.

    Äänestä

sun kantsis ruveta maate tossa, ku kello... pikkukakkosen jälkeen suurins piirtein

Äänestä

Tutkijat huomio! Supermegatutkimus alkaa!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuviotutkija kirjoitti:

Useilta luotettavilta tutkijatahoilta on saatu viestejä , joiden mukaan alieenit ovat laajentaneet perinteistä viljapeltokuvioviestintää siirtämällä kuviot tyynen sään aikana vallitsemiin poutapilviin, meteoriittipölyllä pilvimuodostelmia muokaten.
Menettelyä perustellaan sillä, että näin kuviot ovat laajemmalta maa-alueelta havaittavissa, tosin vain sen ajan , kun tyyni sää ko. paikalla vallitsee.
NYT KAIKKI UFOTUTKIJAT POUTAPILVIKUVIOITA TUTKIMAAN !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu