15v tyttö raiskattiin, ihmeellistä että viesti poistettiin. Tapaus ei ole ollut julkisuudessa, koska hyssyttely..
Ruokolahden raiskaus elokuu
Epäiltykiinniotettuna
331175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Törkeästä raiskauksesta epäiltynä turvapaikanhakija. Onnea meille kaikille, nyt tuli tuottavuusloikka.
Eipä tainut olla turvapaikanhakija.
Eipä taida täällä kirjoittelijat tietää asiasta juuri mitään oikeaa. Kaikkea minkä kuulee kaupungilla ei kannata uskoa
Itse tiedän tapauksen. Asiaa on väritetty ja kunnolla
Turkkilainen turvapaikanhakija, 19 vuotias. Otettu kiinni törkeästä raiskauksesta epäiltynä. Tiedot on peräisin poliisilta. Kerro mikä kohta oli liioittelua?
Miksi paikalliset suvakkitoimittajat eivät uutisoi?
Aika outoa että poliisit kertovat sulle nuo. Kävitkö Imatran poliisiasemalla vai soititko vaan hätäkeskukseen ja yhdistivät sut poliiseille ja kertoivat nuo tiedot puhelimessa vai miten löysit. Laitappas linkki jos löysit netistä :D
Viimeistään siinä vaiheessa kun tämä kultamuna saa tuomion ja tiedot ovat julkisia, niin voit sen jälkeen tulla tänne inisemään, että kuka ties mitä? Joten lol lol :D vaan ittelles. Asia on juuri niin kuin kerroin.
No jotain faktaa olisi hyvä olla, pelkkä mutta kun mie niin sanon ei riitä.
Meinaatko että kerron poliisin nimen? Palataan asiaan siinä vaiheessa kun asia on lehdessä. Inisetkö vielä sen jälkeen?
Kuka tässä poliisin nimeä on kysynyt?
Tästä kaipaan faktoja:
"Turkkilainen turvapaikanhakija, 19 vuotias. Otettu kiinni törkeästä raiskauksesta epäiltynä."
En usko "asia on niinkuin kerroin" juttuihin ilman näyttöjä.
Tottahan se on
Minä luin myös melko toreesta aviisista että joku Jeesus oli naulittu ristille. Isis oli kuulemma naulannut. Silminnäkijöitäkin oli ollut. Poliisi ei ole tietävinään koko asiasta.
Tässä olisi MV lehdelle hyvä skuuppi.
Kuinkahan paljon näitä todellisuudessa onkaan? Tietoa pimitetään...
No tämä keissi on pimitetty ainakin totaalisesti. Jokainen ymmärtää että ei luultavasti ole ainoa. Jos jollakulla on tunnarit Mv-lehteen, niin laittakaa vinkkiä. Eiköhän toimittajille myös poliisipäivystyksestä tietoa saa, ei ne siellä sentään valehdella voi?
Kun tutkin näitä Imatran viime vuosien henkirikoksia huomasin, että aikoinaan surmien tapahtuessa "lehdistössä" annettiin se kuva että suomalaisten juoppojen puukkohippasista oli kyse mutta totuus olikin aivan muuta.
Tilannehan on täysin vinksahtanut. Ja ollut sellainen jo pitkään.
Mamut voivat tappaa ja raiskata tai vaikka polttaa pitseriansa ja sen mukana muutaman suomalaisen (ja silloinkin hyysäri-Päivit syyttävät suomalaisia rasismista) mutta ne ovat vain yksittäistapauksia eikä niistä saa tietoa lehdistä.
Tässä muutama paikkakunnallamme sattunut henkirikos joista annettiin ymmärtää, että tekijä suomalaisia juoppoja;
"23.4.2007 Imatra. Suomessa vuodesta 1996 saakka ollut sekä useilla nimillä turvapaikkaa hakenut 44-vuotias bosnia-hertsegovinalainen mies surmasi ampumalla 42-vuotiaan itävaltalaismiehen. Surma tehtiin Sienimäessä, osoitteessa Rouskunkatu 11. Teon jälkeen tekijä pakeni autolla ja ampui myöhemmin itsensä"
"
19.11.2009 Lappeenranta. Suomeen vuonna 2005 muuttanut 35-vuotias pakistanilainen Javed Igbal koki suunnatonta häpeää avioeronsa vuoksi, joten hän päätti tappaa 34-vuotiaan ex-vaimonsa. Igbal surmasi naisen veitsellä rituaaliteurastuksen tavoin. Tekijä tavoitettiin lentokentältä ollessaan poistumassa maasta. Tuomioksi tuli elinkausi vankeutta. Tapaus otettiin uudestaan esille, sillä kävikin ilmi, että uhrin mies oli tilannut vaimonsa murhan. Etelä-Karjalan käräjäoikeudessa tuomittiin 13.5.2016 Mohammed Riaz elinkautiseen vankeuteen yllytyksestä murhaan"
"9.12.1999 Imatra. 27-vuotias, pakolaisena Suomeen saapunut Syyrian kurdi surmasi teräaseella 33-vuotiaan suomalaisen vaimonsa Vuoksenniskalla. Veriteon jälkeen tekijä surmasi itsensä. Miehen aiempi oleskelulupahakemus oli hylätty ja hän oli avioiduttuaan jättänyt uuden hakemuksen."
Onneks paikalliset on tosi kilttejä eikä tee koskaan mitää pahaa köh köh eveliina köh köh
Köh köh siitä on aikaa 16 vuotta, etkö muuta keksi?
Malttakaa nyt mielenne. Kyllä se julkiseksi tulee kun esitutkinta on tehty ja syyte nostettu. Syyllisyys todetaan vasta oikeudessa, eli ei kannata etukäteen lynkata. Oonks mie nyt suvakki?
Et ole suvakki, mielestäni, mutta tulipa tuossa mieleeni juuri Iltalehdessä ollut tapaus, jossa somali satuili joutuneensa pahoinpidellyksi, mikä johti siihen että tiedotusvälineiden raskas osasto lynkkasi saman tien kantasuomalaiset rasisteiksi. Puhumattakaan somen punavihermädättäjistä.
Tässä törkeän raiskauksen jutussa on kuitenkin tekijä jo poliisin hallussa edelleen kiinniotettuna. Kohta ollut viikon verran. Olisi aihetta uutisoida, mutta kun unelma menee pilalle.
Jaksamista uhrin perheelle ja uhrille. Elämä lopulta voittaa ja nämä tyhjän toimittajat häviää Suomesta.
Yleensähän nämä "mamuraiskaaja" tapaukset julistetaan salaisiksi ja tietoja tekijästä ei saada .
Suomalaiset raiskaavat ja mamut pelaa vaan jalkapalloa. Uskoka jo persurasistit!
Niin mitä ne nyt vähän keskenään tappelee, mutta loppujen lopuksi syy on kuitenkin aina kantasuomalaisten jotka ovat natseja ja rasisteja ja mitä kaikkea vihervasuri suvakit keksivätkään nämä tämän maan petturit ja mädättäjät. Ja jos meillä kantasuomalaisilla ei olekkaan mitään oikeuksia omassa maassamme niin langetetaanhan kontollemme vastaavasti velvollisuuksia mm. elättään loisia ja maksaa joka saatanan paikasta veroja.
Kerro mulla suvakki mitä saat itsellesi provoilemalla suomalaisia vastaan raiskareiden puolella?
Mehmet Emin Eroglu
http://www.esaimaa.fi/m/Online/2016/11/24/Törkeästä raiskauksesta 3 vuoden ja 6 kuukauden vankeustuomio/2016521526057/563
Oispa käynyt Imatralla...Mutta silti vittu mitä salailua alusta loppuun! Näin se "koneisto" suojelee noita vitun vammasia ettei vaan kukaan hermostuisi "moisesta pikku jutusta .....
Nappi ohtaan mehmeteille! Perkele niitä vankilassa tarvii paapoa!
Mun mielestä hommat menee päin vittuu kun kaikille tollasille kuten raiskareille sekä vasikoille on järjestetty oma "paikka"....vittu mitä paapomista...vanhanliiton lait takas!
Hyysärit eivät usko matujen tekemiä raiskauksia vaikka ne tapahtuisivat heidän silmiensä edessä..... sitä kutsun jonkinlaiseksi häiriöksi korvien välissä ....
Monikulttuurisuus on rikkaus. Ei mulla muuta.
SDP:n Tytti Tuppurainen haluaa kymmenkertaistaa Suomen pakolaiskiintiön.
Voi vittujen kevät.
Tämä karvakäpälä mehmetti oli ilmeisesti kristilliselle opistolle majoitettu? Kirkko vielä hyysää näitä saatanan lähettiläitä.
Ei hyysää ev.lut saatanan lähettejä, muslimeja, katolisia, buddhalaisia jne ehkä. Tuo mainintasi on rasistista ja oikeita saatanaan uskovia herjaavaa mädännyttä suvakkipropagandaa.
Saatanan kanssahan kritityllä kirkolla meni sukset ristiin jo aikojen alussa.
Kyllä kirkko on ollut suurin rosvo jo vuosisatoja, tai sitten historiankirjat valehtelee,
joutaa turkkilaisten pitseria boikottiin. omistajan lähisukulainen. ja pitseria on ruokolahdella. ja helvetin oikeuslaitos. 60 vuotta salassapito. ja kaikki muu saatanan kähmintä.