Lukekaa tätä blogia!

Hyväjyvä

Lukekaa runoilija/opettaja/ohjaaja Nina Rintalan blogi ja sanokaa rehellinen mielipide.......
Kuukorento blogspot

8

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poleta

      No tuota. Kirjallisuusaiheisia blogeja on netti täynnä. Jokaisesta niistä ei ehkä tänne kannata avata omaa keskustelua jos tähän ei ole jotain erityistä syytä. Siksi kysynkin, miksi meidän pitäisi mielestäsi avata tämä blogi ja kertoa siitä mielipiteemme?

      • lsdkjfdlskfj

        Suomi24:n idea on antaa suomalaisille alusta, jossa jokainen saa sääntöjen ja keskustelualueen aiheen puitteissa puhua, mistä tahtoo. Myös kertoa blogistaan. Palstapoliisit rekrytoi sivuston ylläpitäjä.


      • poleta
        lsdkjfdlskfj kirjoitti:

        Suomi24:n idea on antaa suomalaisille alusta, jossa jokainen saa sääntöjen ja keskustelualueen aiheen puitteissa puhua, mistä tahtoo. Myös kertoa blogistaan. Palstapoliisit rekrytoi sivuston ylläpitäjä.

        Niin, pahastuminen on aina hyvä reaktio. :) Tämä ei kuitenkaan edelleenkään vastaa kysymykseeni, johon ketjun aloittajakaan ei ole tarjonnut vielä selvyyttä. Keskutelun herättämiseksi voisi olla hedelmällisempää alustaa aihetta vaikka edes alkeellisella tasolla. Siitä juontui myös kysymykseni.


    • n2k3

      Hieno blogi! Vetäjä vaikuttaa lahjakkaalta ja älykkäältä.

    • hassusattuma

      Henkilö on raumalainen vaikuttaja ja narsisti. Eli ihmekös sitten vaikuttaa lahjakkaalta ja älykkäältä. Kävin itse lukemassa blogin ja henkilön tuntien huomasin heti narsismin, jota vieras ihminen ei voi huomata. Mutta nämä "suuret taiteilijat" taitavatkin olla narsistisia.

      • turapo

        Hyvä esitys ainakin Turun kirjamessuilla.


      • Hannamari69

        No ole kiitollinen, ettet paremmin tunne!!!!


    • Miähhhhh

      Vanhanaikaisesti tehty. Kannattaisi uudistaa alustaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe