Miksi persut ovat hallituksessa?

Hallitus pyyhkii kuraisia kenkiään jatkuvasti perustuslakiin toteuttaakseen yhden hallituspuolueen maahanmuuttopoliittista ohjelmaa. Vastineeksi tämä puolue sitten antaa kahden muun puolueen kyykyttää köyhiä ja jakaa rahaa rikkaille. Se on Suomen tila syksyllä 2016. Hallitus vaihtoon!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Persut sai paremmin ääntänsä kuuluviin oppositiossa kuin nyt hallituksessa. Ehkä toisille konkreettinen tekeminen vain on vaikeaa. Leukoja osaa kuka tahansa louskuttaa.

Äänestä

Osui ja upposi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VaasanExPersu kirjoitti:

Hallitus pyyhkii kuraisia kenkiään jatkuvasti perustuslakiin toteuttaakseen yhden hallituspuolueen maahanmuuttopoliittista ohjelmaa. Vastineeksi tämä puolue sitten antaa kahden muun puolueen kyykyttää köyhiä ja jakaa rahaa rikkaille. Se on Suomen tila syksyllä 2016. Hallitus vaihtoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu