MIELENOSOITUS
Malmin lentokentän puolesta
Maanantaina 17.01.2005 klo 15:30 - 17
Helsingin Kaupungintalon edustalla
Pohjoisesplanadi 11-13 (kauppatorin nurkalla)
Helsingin Kaupunginhallituksen kokouksen aikana
On tämä sen verran hieno MP-tapahtumienkin pitopaikka Helsingissä, että kannattaisi pelastaa.
Viranomaisille tehdään ilmoitus mielenilmauksesta kuten aiemminkin, joten ketään asiallisesti käyttäytyvää ei viedä putkaan.
Lisätietoja: http://www.saunalahti.fi/~arikata/Malmi/
Sieltä löytyviä miekkarimainoksia voisi jokainen kynnelle kykenevä tulostaa ja teipata Helsingin suunnan bussi- ja junapysäkkikatoksiin ennen maanantaita.
Mielenosoitus Malmin kentän puolesta
6
556
Vastaukset
- Olli
EVVK...todellakin tyhmää puolustaa malmin l.kenttää...kenttä on jo aikansa elänyt...valitettavasti.
PS.mitän tämä asia liittyy yleensä tänne palstalle ???- Atte
MP-tapahtumia on pidetty Malmilla säännöllisesti ja pidetään edelleen. Helsingissä siihen sopivia paikkoja on aikamoisen vähän. Että sikäli vaan mp-palstalle sopiva tämäkin asia.
Olisit muuten uskottavampi jos perustelisit edes jotenkin, miksi Malmin kenttä on "aikansa elänyt", mitä vaihtoehtoja esität sen monipuolisille toiminnoille, ja mihin taustatietoon kantasi perustuu.
Kannattaa katsoa http://www.pelastamalmi.org.
- The bob
atte itse myös motoristi?
- the bob
ole!? Joten miksi olet vetänyt motoristit mukaan tähän keskusteluun??!Näyttää siltä että tarkoitusperäsi ei ole motoristien puolella vähääkään tässä asiassa.
- asuntoja
pienen eliitin "leikkikenttä" kelpaa hyvin asuntoalueeksi täällä sikakalliilla Helsingin niemellä helpottamaan asuntopulaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712310En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55989- 108980
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81931- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67746Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694- 33687