Mielenosoitus Malmin kentän puolesta

Atte

MIELENOSOITUS
Malmin lentokentän puolesta
Maanantaina 17.01.2005 klo 15:30 - 17
Helsingin Kaupungintalon edustalla
Pohjoisesplanadi 11-13 (kauppatorin nurkalla)
Helsingin Kaupunginhallituksen kokouksen aikana

On tämä sen verran hieno MP-tapahtumienkin pitopaikka Helsingissä, että kannattaisi pelastaa.

Viranomaisille tehdään ilmoitus mielenilmauksesta kuten aiemminkin, joten ketään asiallisesti käyttäytyvää ei viedä putkaan.

Lisätietoja: http://www.saunalahti.fi/~arikata/Malmi/

Sieltä löytyviä miekkarimainoksia voisi jokainen kynnelle kykenevä tulostaa ja teipata Helsingin suunnan bussi- ja junapysäkkikatoksiin ennen maanantaita.

6

583

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olli

      EVVK...todellakin tyhmää puolustaa malmin l.kenttää...kenttä on jo aikansa elänyt...valitettavasti.
      PS.mitän tämä asia liittyy yleensä tänne palstalle ???

      • Atte

        MP-tapahtumia on pidetty Malmilla säännöllisesti ja pidetään edelleen. Helsingissä siihen sopivia paikkoja on aikamoisen vähän. Että sikäli vaan mp-palstalle sopiva tämäkin asia.

        Olisit muuten uskottavampi jos perustelisit edes jotenkin, miksi Malmin kenttä on "aikansa elänyt", mitä vaihtoehtoja esität sen monipuolisille toiminnoille, ja mihin taustatietoon kantasi perustuu.

        Kannattaa katsoa http://www.pelastamalmi.org.


    • The bob

      atte itse myös motoristi?

      • the bob

        ole!? Joten miksi olet vetänyt motoristit mukaan tähän keskusteluun??!Näyttää siltä että tarkoitusperäsi ei ole motoristien puolella vähääkään tässä asiassa.


    • asuntoja

      pienen eliitin "leikkikenttä" kelpaa hyvin asuntoalueeksi täällä sikakalliilla Helsingin niemellä helpottamaan asuntopulaa.

      • taloja tulee sinnekin, vai alennusmyyntiäkö odotat uudesta lähiöstä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      134
      847
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      558
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      41
      463
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      438
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      397
    Aihe