MIELENOSOITUS
Malmin lentokentän puolesta
Maanantaina 17.01.2005 klo 15:30 - 17
Helsingin Kaupungintalon edustalla
Pohjoisesplanadi 11-13 (kauppatorin nurkalla)
Helsingin Kaupunginhallituksen kokouksen aikana
On tämä sen verran hieno MP-tapahtumienkin pitopaikka Helsingissä, että kannattaisi pelastaa.
Viranomaisille tehdään ilmoitus mielenilmauksesta kuten aiemminkin, joten ketään asiallisesti käyttäytyvää ei viedä putkaan.
Lisätietoja: http://www.saunalahti.fi/~arikata/Malmi/
Sieltä löytyviä miekkarimainoksia voisi jokainen kynnelle kykenevä tulostaa ja teipata Helsingin suunnan bussi- ja junapysäkkikatoksiin ennen maanantaita.
Mielenosoitus Malmin kentän puolesta
6
583
Vastaukset 6
- Olli
EVVK...todellakin tyhmää puolustaa malmin l.kenttää...kenttä on jo aikansa elänyt...valitettavasti.
PS.mitän tämä asia liittyy yleensä tänne palstalle ???- Atte
MP-tapahtumia on pidetty Malmilla säännöllisesti ja pidetään edelleen. Helsingissä siihen sopivia paikkoja on aikamoisen vähän. Että sikäli vaan mp-palstalle sopiva tämäkin asia.
Olisit muuten uskottavampi jos perustelisit edes jotenkin, miksi Malmin kenttä on "aikansa elänyt", mitä vaihtoehtoja esität sen monipuolisille toiminnoille, ja mihin taustatietoon kantasi perustuu.
Kannattaa katsoa http://www.pelastamalmi.org.
- The bob
atte itse myös motoristi?
- the bob
ole!? Joten miksi olet vetänyt motoristit mukaan tähän keskusteluun??!Näyttää siltä että tarkoitusperäsi ei ole motoristien puolella vähääkään tässä asiassa.
- asuntoja
pienen eliitin "leikkikenttä" kelpaa hyvin asuntoalueeksi täällä sikakalliilla Helsingin niemellä helpottamaan asuntopulaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid134847En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 41463
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää118438Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22397