Satun olemaan tuolla juuri Black Fridayn aikaan. Onko kellään kokemuksia, löytyykö hyviä diilejä? Erityisesti kosmetiikka, Adidas, Hollister ja Victoria's secret kiinnostavat. Vai käynkö vain outletissa?
Eli millaisia Black Fridayn alennusmyynnit tuolla ovat? Mikä kannattaa?
Tämän lisäksi haluaisin varata kaverini kanssa yhden yön jostain kivasta paikasta. Olemme miettineet esim. Lake Tahoeta. Tarkoitus on vaan saada viettää rauhassa aikaa syödä hyvin ja tehdä jotain hauskaa. Ihan perushotellihuone ei riitä, mutta emme hae varsinaisesti luxustakaan.
Kiitos jo paljon!
SF elämyksellinen hotelli + Black Friday
2
1484
Vastaukset
- Käynyt
Tahoe on varmaan yksi hyvä kohde parin päivän retkelle San Franista. Kannattaa laskea ajomatkat tarkaan, niistä tulee yllättävän pitkiä ja usein kaksi yötä on parempi ratkaisu kuin yksi.
Luontokohteista suurin piirtein yhtä pitkän ajomatkan päässä on Yosemiten kansallispuisto. Sequoian kansallispuisto on vähän etelämpänä. Itse olimme Sequoiassa. Siellä on yksi hotelli kansallispuiston aluellaa ja se mielestäni täyttää vaatimuksen elämyksellisestä paikasta. Itse hotellihuoneet ovat vaatimattomia, mutta jo hotellin ravintola on upea.
https://www.tripadvisor.fi/Hotel_Review-g143050-d145719-Reviews-Wuksachi_Lodge-Sequoia_and_Kings_Canyon_National_Park_California.html
Täysin toisenlainen vaihtoehto on sitten läheiset viinialueet Napa ja Sonoma. Napassa voin suositella Napa Valley Wine Train'ia. Sillä on sekä lounas että päivällislähtöjä. Sonoma on kompaktimpi ja kaupungin keskustassa on enemmän nähtävää kuin Napan kaupungin keskustassa.
https://www.tripadvisor.fi/Attraction_Review-g32766-d106820-Reviews-Napa_Valley_Wine_Train-Napa_Napa_Valley_California.html - Alkuperäinen
Suurkiitos vastauksista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721625Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57925
- 49900
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889- 66884
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838